16:18 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Tuo tarpu Latvijos užsienio reikalų ministerija neatmetė, kad tai gali būti nepaskutinis sankcijų sąrašo išplėtimas

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Baltijos šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių. Apie tai pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, praneša Sputnik Latvija.

  Pasak ministro, anksčiau Lietuva, Latvija ir Estija susitarė dėl sąrašo paskelbimo. Kartu jis pabrėžė, kad tai gali būti nepaskutinis sankcijų sąrašo išplėtimas.

  Rinkevičius pridūrė, kad Baltijos šalys sutiko tęsti darbą ties Baltarusijos sankcijų sąrašu, nelaukiant, kol ES susitars dėl savo sąrašo.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Pirmame Baltijos šalių sąrašo variante buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš vakarų".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Daugiau nei 300 sunkvežimių ir toliau stovi pasienyje su Lietuva ir Latvija
  Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprivalo perspėti Vakarų apie inauguraciją
  Šapito su "prezidente Sveta": Lietuvos valdžia išbando save akrobatų vaidmenyje 
  Tegai:
  protestai, prezidento rinkimai, sankcijos, Baltarusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos