12:49 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Dabar karinės pratybos vykdomos abiejose pusėse prie Lietuvos ir Baltarusijos sienų. Lietuvoje — "Tobruko palikimas 2020", O Baltarusijoje — "Slavų brolija 2020"

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. NATO nekelia jokios grėsmės Baltarusijai, sakė Lietuvoje esantis NATO karinio komiteto pirmininkas, aviacijos maršalas Stiuartas Pyčas (Stuart Peach).

  "Jokie kariniai aljanso veiksmai nekelia grėsmės Baltarusijai ir jos gyventojams", — cituoja jį TASS.

  Šiaurės Atlanto aljanso atstovas teigė, kad padėtis Baltarusijoje pirmiausia priklauso nuo šalies vadovybės pozicijos pilietinės visuomenės atžvilgiu.

  "NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paragino Baltarusijos valdžios institucijas gerbti žodžio laisvę ir teisę protestuoti", — sakė maršalas.

  Anksčiau paaiškėjo, kad lapkritį į Lietuvą atvyks naujas Amerikos kontingentas, kurį sudarys ne tik kariškiai, bet ir kelios dešimtys kovos mašinų, įskaitant tankus "Abrams" ir šarvuočius "Bradley".

  Be to, dabar Lietuvoje yra dar vienas Amerikos kontingentas — jis dislokuotas netoli sienos su Baltarusija.

  Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, naujos Amerikos kariuomenės atėjimas esą neturi nieko bendro su situacija kaimyninėje šalyje.

  Dabar karinės pratybos vykdomos abiejose pusėse prie Lietuvos ir Baltarusijos sienų. Nuo rugsėjo 14 dienos Lietuvoje vyksta daugiašalės NATO oro gynybos dalinių "Tobruq Legacy 2020" ("Tobruko palikimas 2020") pratybos, kuriose dalyvauja apie tūkstantis karių iš skirtingų šalių ginkluotųjų pajėgų dalinių. Bresto srities poligone rengiamos Rusijos ir Baltarusijos pratybos "Slavų brolija 2020". Šios pratybos nuolat organizuojamos nuo 2015 metų.

  Kaip anksčiau sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, Minskas sustiprino sienų su Vakarų šalimis apsaugą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Dar šia tema

  Lukašenka pasiūlė pastatyti Baltarusijos terminalą Ust Lugos uoste
  Tichanovskaja įvertino galimybę susitikti su Prancūzijos prezidentu Lietuvoje
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, NATO

  Svarbiausios temos