10:05 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Lietuvos Seimo pirmininkas, NATO stebi ir vertina visą procesą, vykstantį kaimyninėje šalyje

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Baltarusijos politinė krizė patvirtina NATO atgrasymo bei gynybos būtinybę, pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Viktoras Pranckietis penktadienį susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku, karinių oro pajėgų maršalu seru Stiuartu Viljamu Pyču (Stuart William Peach).

  "Aptarėme tai, kaip galime prisidėti prie bendrų tikslų siekiant ginti demokratiją mūsų kontinente ir saugumą mūsų šalyje, kuri kasdien saugo rytinę NATO bloko sieną. Kalbėjome apie konkrečias situacijas Ukrainoje ir Sakartvele ir kaip būtų galima padėti efektyviau ir greičiau jas išspręsti", — po susitikimo teigė Seimo pirmininkas.

  Susitikimo su NATO karinio komiteto pirmininku buvo aptarta ir Lietuvos pašonėje besivystanti situacija Baltarusijoje.

  "NATO stebi ir vertina visą procesą, vykstantį Baltarusijoje. Dėl to nėra planuojami jokie Lietuvoje numatytų vykti NATO mokymų ar kitų veiksmų ribojimai ar mažinimai. Baltarusijos politinė krizė tik dar kartą patvirtino, kad situacija gali greitai keistis, todėl būtinas patikimas ir stiprus NATO atgrasymas bei gynyba", — teigė Lietuvos Seimo pirmininkas.

  Graikijos ir Jungtinių Arabų Emyratų karinės pratybos netoli Kretos salos
  © AP Photo / Greek Defense Ministry

  Anksčiau buvo pranešta, kad lapkritį į Lietuvą atvyks naujas JAV kontingentas, kurį sudarys ne tik kariškiai, bet ir kelios dešimtys kovos mašinų, įskaitant tankus "Abrams" ir pėstininkų kovos mašinos "Bradley".

  Kariai pakeis rugsėjo 4 dieną dviem mėnesiams Lietuvoje, netoli Baltarusijos sienos, dislokuotą kariuomenę.

  Dabartinis Amerikos kontingentas Lietuvoje liks ilgiau, nei planuota iš pradžių, prieš prasidedant krizei Baltarusijoje.

  Anot krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, ilgesnis karių buvimas Lietuvoje nėra susijęs su įvykiais Baltarusijoje.

  Dabar karinės pratybos prie Lietuvos ir Baltarusijos sienų vykdomos abiejose pusėse. Nuo rugsėjo 14 dienos Lietuvoje vyksta 10-ies NATO šalių "Tobruq Legacy 2020" ("Tobruko palikimas 2020") pratybos, kuriose dalyvauja apie tūkstantis karių. Bresto srities poligone rengiamos Rusijos ir Baltarusijos pratybos "Slavų brolija 2020". Šios pratybos organizuojamos reguliariai nuo 2015 metų.

  Kaip anksčiau teigė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, Minskas sustiprino sienų su Vakarų šalimis apsaugą.

  Dar šia tema

  Lavrovas ES ir NATO pareiškimus Baltarusijos atžvilgiu pavadino destruktyviais
  NATO narės pasisakė apie situaciją prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos
  Tegai:
  Baltarusija, Viktoras Pranckietis

  Svarbiausios temos