10:38 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (473)

  Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė sankcijų būtinybę ir išreiškė viltį, kad šis klausimas bus išspręstas kitame ES viršūnių susitikime

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Europos šalys, įskaitant Prancūziją ir Rusiją, turėtų tapti tarpininkėmis padedant užmegzti taikų Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės dialogą, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos vadovo interviu Prancūzijos laikraščiui "Le Figaro".

  "Manau, kad mums atsiveria didelės pažangos galimybės reaguojant į įvykius Baltarusijoje. Norėčiau paskatinti Europos valstybes, o ypač Prancūziją, taip pat ir Rusiją, imtis tarpininkų vaidmens siekiant pradėti taikų dialogą tarp Minsko valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės." — sakė valstybės vadovas.

  Anot Nausėdos, Lietuva jau dėjo tokias pastangas, tačiau norėtų, kad prie jos prisijungtų ir kitos valstybės.

  Lietuvos vadovo teigimu, "laikas eina, ir situacija bet kada gali pasikeisti", tad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka gali sutikti pradėti dialogą, tačiau kol kas būtina įvesti sankcijas. Nausėda pridūrė, kad praėjusiame ES viršūnių susitikime "mums nepavyko susitarti".

  "Viliuosi, kad šis klausimas bus išspręstas artimiausiame viršūnių susitikime. Turime pademonstruoti solidarumą, kad išsaugotume Europos įvaizdį ir pasitikėjimą Europa." — sakė jis.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų pasitraukti iš savo pareigų. Įvykius Baltarusijoje jis pavadino "valdžios krize", nes valdžia nesugeba priimti demokratijos logikos ir laikosi savo vietoje tik per jėgą. 

  Reaguodamas į tai, Baltarusijos lyderis Prancūzijos prezidentą pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (473)

  Dar šia tema

  Atsiskirti nuo kaimynų. Kodėl Lukašenka uždaro Baltarusiją
  Pranešama, kiek tonų naftos produktų Baltarusija galės tiekti per Rusijos uostus
  Į šalį dėl humanitarinių priežasčių leista atvykti 326 Baltarusijos piliečiams
  Tegai:
  Rusija, Minskas, Prancūzija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos