09:06 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Prancūzijos vyriausybė pažymėjo, kad vienas iš aktualiausių šalies vadovo vizito Lietuvoje tikslų yra "Baltarusijos krizės sprendimas"

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas vizito Lietuvoje metu susitiks su buvusia kandidate į prezidentus Svetlana Tichanovskaja, "jei ji to paprašys". Apie tai pareiškė oficialus Prancūzijos vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis.

  "Šis vizitas turi dar aktualesnę užduotį, akivaizdu, kad tai krizės Baltarusijoje išsprendimas", — cituoja jį "Reuters".

  Tichanovskaja į Lietuvą atvyko beveik iškart po rinkimų Baltarusijoje, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Anksčiau ji paragino Paryžių imtis tarpininkės vaidmens Baltarusijos krizėje.

  Tikimasi, kad trijų dienų vizito Lietuvoje ir Latvijoje metu Makronas su kolegomis aptars ES, NATO, regioninio saugumo darbotvarkę, dvišalį bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, mokslo ir inovacijų bei kultūros srityse.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, CRK duomenimis, nugalėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Pagal teisės aktus, išrinkto prezidento inauguracija turi įvykti per du mėnesius nuo rinkimų dienos.

  Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (480)

  Dar šia tema

  "Galimas susitikimas su Tichanovskaja": Makronas atvyks į Lietuvą ir Latviją 
  Tichanovskaja įvertino galimybę susitikti su Prancūzijos prezidentu Lietuvoje
  Makronas paragino Lukašenką pasitraukti iš prezidento posto
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Baltarusija, Lietuva, Emanuelis Makronas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos