10:13 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tichanovskaja ir Makronas aptars galimybę organizuoti derybas dėl naujų prezidento rinkimų Baltarusijoje ir galimą kitų šalių tarpininkavimą

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos opozicijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja Lietuvos sostinėje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu. 

  Apie tai antradienį buvo paskelbta opozicijos spaudos tarnybos "Telegram" kanale.

  "Šiuo metu Svetlana Tiсhanovskaja Vilniuje susitinka su Emanueliu Makronu", — sakoma tekste. 

  Pokalbio metu ketinama "aptarti galimybę organizuoti derybas dėl naujų prezidento rinkimų Baltarusijoje rengimo ir galimą kitų šalių, įskaitant Prancūziją, tarpininkavimą".

  Tichanovskaja pasidalino šio susitikimo planais: "Labai svarbu, kad Europos šalys neliktų abejingos tam, kas vyksta Baltarusijoje. Prancūzija, kaip viena seniausių demokratinių valstybių, puikiai mus supranta. Todėl ketinu priminti p. Makronui apie mūsų pagrindinį tikslą — nauji laisvi ir demokratiniai rinkimai, kurie turėtų įvykti per šiuos metus".

  Pirmadienį Prancūzijos vadovas Emanuelis Makronas su oficialiu vizitu atvyko į Lietuvą. 

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų pasitraukti iš savo pareigų. Įvykius Baltarusijoje jis pavadino "valdžios krize", nes valdžia nesugeba priimti demokratijos logikos ir laikosi savo vietoje tik per jėgą. 

  Tegai:
  Vilnius, Emanuelis Makronas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos