18:39 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Prezidento Donaldo Trampo politikos tikslas visai Europai — padaryti ją nepriklausomą nuo Rusijos ir "Gazprom", pareiškė JAV valstybės sekretorius

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didėjantis JAV susidomėjimas Šiaurės Graikijos regionu yra susijęs su jo geostrategine svarba, taip pat su Europos energetiniu diversifikavimu, pareiškė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas Atėnų naujienų agentūrai "AMNA".

  Pompėjas yra Graikijoje su dviejų dienų vizitu. Savo kelionę jis pradėjo nuo Salonikų, tai daugelis Graikijos žiniasklaidos priemonių pavadino "simboliniu gestu", atsižvelgiant į JAV planus dalyvauti privatizuojant Aleksandrupolio uostą ir kuriant Amerikos karinę bazę regione pagal naują Graikijos ir JAV susitarimą. Amerikos valstybės sekretoriai dar niekada nesilankė Salonikuose.

  Agentūros žurnalistas paklausė Pompėjaus, kiek svarbus Šiaurės Graikijos regionas ir ypač jos uostai Europos energetiniam diversifikavimui, ir ar didėjantis Amerikos susidomėjimas Aleksandrupoliu apsiriboja energetika, ar jis turi platesnę geostrateginę reikšmę.

  "Tikrai ne tik energija. Ten yra tikra geostrateginė reikšmė. Bet aš manau, kad jūsų požiūris į energiją yra teisingas", — atsakė Pompėjas.

  Pasak jo, prezidento Trampo politika visai Europai yra sustiprinti jos galimybes įvairinant energijos šaltinių asortimentą, ir nepriklausyti nuo Rusijos ir "Gazprom", nes tai nesaugu.

  "Tai, ką mes bandėme padaryti, galite pamatyti mūsų pasipriešinime "Nord Stream-2", ir, kita vertus, čia yra mūsų investicijos ir mūsų parama pastangoms, ar tai būtų IGB (Graikijos ir Bulgarijos jungiamoji linija), ar SGD pajėgumai visame regione, taip pat regiono tarpusavio ryšiai srityse, susijusiose su įvairiais energijos šaltiniais, ne tik dujų, bet ir naftos produktų bei naftos. Tikimės, kad jos [pastangos] tęsis", — pasakė Pompėjas.

  Pasak jo, pirmadienio rytą jis turėjo "labai gerus susitikimus" su Graikijos ir Šiaurės Makedonijos aukšto rango pareigūnais.

  "Kiekvienas iš jų pasakė, kad Amerikos dalyvavimas čia yra tikrai unikalus, tikrai išskirtinis, ir manau, kad tai reikš tikrai gerus dalykus: daugiau energijos šaltinių įvairinimo, pigesnę elektros energiją ir jų įgyvendinimą kartu su patikimais partneriais, tokiais kaip kompanijos iš JAV", — pasakė valstybės sekretorius.

  "Nord Stream-2" statyba

  "Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

  Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Tuomet Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie tokio darbo sustabdymą. Dabar JAV aptaria eilinį sankcijų išplėtimą šiam projektui.

  Kremlius anksčiau ragino nustoti "Nord Stream-2" paminėti kokio nors politizavimo kontekste, nes tai yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek Europos Sąjungai, įskaitant Vokietiją.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno
  Ekspertas: "Nord Stream-2" klausimą gali išspręsti Vokietija, bet ne Lietuva
  Vokietija prašo nustoti abejoti "Nord Stream-2" kartą per du mėnesius
  Tegai:
  energetika, Rusija, Donaldas Trampas, Europa, JAV

  Svarbiausios temos