09:31 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Pasak moters, susitikime Makronas taip pat pažadėjo padėti, kad būtų paleisti visi Baltarusijos politiniai kaliniai

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pažadėjo buvusiai kandidatei į Baltarusijos prezidentus Svetlanai Tichanovskajai, kad Paryžius padės organizuoti dialogą dėl politinės krizės sureguliavimo Baltarusijoje, praneša TASS.

  Antradienį Makronas susitiko su Vilniuje esančia Tichanovskaja, kuri išvyko iš Baltarusijos po prezidento rinkimų.

  "Jis [Makronas — Sputnik] pažadėjo padaryti viską, kad padėtų derybose dėl politinės krizės įveikimo mūsų šalyje", — buvusios kandidatės žodžius žurnalistams cituoja TASS.

  Be to, pasak Tichanovskajos, Prancūzijos lyderis pažadėjo padėti išlaisvinti visus politinius kalinius.

  Susitikimas įvyko Tichanovskajos prašymu. Anksčiau ji paragino Paryžių prisiimti tarpininkės vaidmenį Baltarusijos krizėje.

  Prieš susitikimą buvusi kandidatė į prezidentus pranešė ketinanti priminti Makronui, kad pagrindinis uždavinys yra šiais metais surengti naujus laisvus ir demokratinius rinkimus Baltarusijoje.

  Pirmadienį spaudos konferencijoje Vilniuje Makronas pabrėžė tarpininkavimo būtinybę organizuojant valdžios ir opozicijos dialogą. Prancūzijos siūlymu, tai turėtų padaryti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

  Anksčiau Makronas tai, kas vyksta Baltarusijoje, pavadino "valdžios krize" ir paragino dabartinį prezidentą Aleksandrą Lukašenką atsistatydinti.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių. Kaip tuo metu pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų — daugiau kaip 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai tęsiasi jau mėnesį. Be to, vyksta Lukašenkos šalininkų akcijos.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Dar šia tema

  ES raginama uždrausti netiesioginį partijų finansavimą iš užsienio
  Tichanovskaja paskelbė, kad yra susitikime su Makronu Vilniuje
  Pranckietis pareiškė, kad Lukašenka turi palikti Baltarusijos prezidento postą
  Skvernelis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makronu
  Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"
  Tegai:
  Baltarusija, Prancūzija, Lietuva, Emanuelis Makronas, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos