19:01 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ir Prancūzija intensyviai bendradarbiauja gynybos srityje įvairiais formatais

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono vizito Lietuvoje metu abiejų šalių prezidentai aplankė Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, NATO priešakinių pajėgų batalione (eFP) tarnaujančius Prancūzijos karius, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Президент Литвы Гитанас Науседа и президент Франции Эмманюэль Макрон в Рукле, 29 сентября 2020
  Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono vizito Lietuvoje metu abiejų šalių prezidentai apsilankė Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje.

  Šalių vadovai taip pat susipažino su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų "Geležinio Vilko" brigados ir jai priskirto eFP karinio rengimo situacija bei šių pajėgų ir Prancūzijos kontingento veiklos planais.

  "Dėkojame Prancūzijai, svariai prisidedančiai prie Baltijos regiono saugumo stiprinimo. Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujantys Prancūzijos kariai, karinėse oro gynybos pratybose Šiauliuose dalyvavę kariai ir technika reikšmingai prisideda prie atgrasymo ir gynybos Baltijos regione. Tai aiški sąjungininkų žinutė apie mūsų vienybę, pasirengimą ir pajėgumus ginti Aljansą ir jo rytines sienas", — teigė Nausėda.

  Президент Литвы Гитанас Науседа и президент Франции Эмманюэль Макрон в Рукле, 29 сентября 2020
  Gitanas Nausėda ir Emanuelis Makronas aplankė karius Rukloje.

  Pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ir Prancūzija intensyviai bendradarbiauja gynybos srityje įvairiais formatais. Prancūzija yra viena aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvių.

  Pirmadienį prasidėjęs Prancūzijos prezidento vizitas į Lietuvą — pirmasis nuo 2001 metų.

  Dar šia tema

  Makronas vizito į Lietuvą metu pasisakė už dialogą su Rusija
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos