08:29 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Lietuvos prezidento, atsakomosios Minsko sankcijos neišgąsdins, o dar mažiau trukdys Europos Sąjungai priimti brandų sprendimą

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Minsko paskelbtos atsakomosios sankcijos netrukdys Europos Sąjungai įvesti jos parengtų apribojimų Baltarusijos valdžios atstovams, kurie, anot Briuselio, yra atsakingi už prezidento rinkimų klastojimą ir smurtą prieš protestuotojus. Šią poziciją žurnalistams antradienį paskelbė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša naujienų agentūra TASS.

  Baltarusijos URM pastatas
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  "Tai [atsakomosios Minsko sankcijos — Sputnik] mūsų neišgąsdins, o dar mažiau trukdys Europos Sąjungai priimti brandų sprendimą, apie kurį mes kalbėjomės su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu", — sakė Nausėda.

  Lietuvoje besilankantis Prancūzijos lyderis ir Lietuvos prezidentas pirmadienį paragino kuo anksčiau įvesti ES sankcijas Baltarusijai.

  "Sankcijos yra neišvengiama būtinybė, minimali būtinybė", — žurnalistams sakė Nausėda.

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerija antradienį paskelbė, kad imasi simetriškų ribojamųjų priemonių Latvijai, Lietuvai ir Estijai, reaguodama į šių valstybių Minskui nustatytas sankcijas.

  "Nuo šios dienos mes taip pat įvedame abipuses simetriškas ribojamąsias priemones kiekvienai iš šių šalių. Mes pasakėme, kad tai yra spiralė žemyn, paleidžiama atskirų Lietuvos vadovų siūlymu. Mes ir toliau atsakysime, tačiau tokių veiksmų niekada pirmi nepradėsime", — pabrėžė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas.

  Dar šia tema

  Prancūzijos prezidentas pažadėjo Tichanovskajai padėti dialoge dėl Baltarusijos
  Baltarusių studijoms Lietuvoje Vyriausybė skirs paramą
  Putinas paskelbė apie precedento neturintį išorinį spaudimą Baltarusijai
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos