17:52 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pat metu Baltijos šalys bandys "išmušti" mažėjantį subsidijų ir paskolų srautą iš Briuselio, tačiau jų veiksmų rezultatas bus matomas po rinkimų JAV, mano ekspertas Dmitrijus Solonikovas

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad Europa turėtų bendradarbiauti su Rusija kovodama už taiką Europoje, nepaisant kai kurių ES lyderių raginimų persvarstyti savo poziciją Maskvos atžvilgiu po Aleksejaus Navalno "apnuodijimo.

  Pasak Prancūzijos lyderio, negalima elgtis taip, tarsi "Europa būtų sala, nutolusi nuo Rusijos".

  Interviu Sputnik Lietuva Šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas sakė, kad Baltijos šalys balsavimo teisę turės tik palaikomos Vašingtono. Be to, jų politika prieštaraus Senajai Europai tik tuo atveju, jei JAV bus suinteresuota palaikyti savo marionetinius režimus.

  "Tuo pat metu jų svarbi užduotis yra bandyti "išmušti" mažėjantį Europos Sąjungos subsidijų ir paskolų srautą. To rezultatą greičiausiai pamatysime po rinkimų JAV", — sakė jis.

  Pasak Solonikovo, konkurencija tarp Vokietijos ir Prancūzijos šiuo metu yra svarbus klausimas. Eksperto teigimu, Prancūzijos lyderis Emanuelis Makronas turi daugiau laisvės veikti, nes artėjant Bundestago rinkimams Vokietija praranda stabilią užsienio politikos retoriką.

  "Jo [Makrono] rinkimai yra vėlesni, ir jis dabar turi galimybę veikti nesurištomis rankomis. Todėl tas žaidimas, su kuriuo atėjo Makronas, o jis taip pat atėjo ir su idėja, jog Prancūzija padidins savo įtaką Europos Sąjungoje "Brexit" kontekste, esant sunkiai situacijai Vokietijoje, jis tęsia šį žaidimą... Tęsti Paryžiaus ir Maskvos draugystės liniją buvo gera tradicija dar 1970–1980 metais, kai Prancūzijoje buvo socialistų ir komunistų koalicinė vyriausybė, nuo tada jie sakė, kad mes turėtume ypatingus Maskvos ir Paryžiaus santykius. Tikriausiai bandymas taip žaisti jau ant naujos bangos, nežaidžiant su komunistiniais idealais, dabar galimas ir iš Prancūzijos, ir iš Rusijos", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"
  Skvernelis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makronu
  Makronas vizito į Lietuvą metu pasisakė už dialogą su Rusija
  Tegai:
  JAV, Baltijos šalys, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos