00:40 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Pasak Tichanovskajos, Baltarusijos opozicijos atstovai Makronui sakė, kad yra pasirengę dialogui su Rusijos valdžia ir ši komunikacija jiems yra svarbi

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pareiškė, jog Baltarusijos opozicija turi dėti daugiau pastangų, kad pradėtų dialogą su Rusija, kad bendravimas su kitų šalių vadovais nebūtų vertinamas neigiamai, praneša RIA Novosti.

  Antradienio rytą Vilniuje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas susitiko su Tichanovskaja. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad Makrono ir Tichanovskajos susitikimas yra jų teisė, Kremlius ją gerbia.

  "Galbūt dabar reikia dėti daugiau pastangų norint pradėti dialogą su Rusija, kad bendravimas su kitų šalių vadovais nebūtų vetinamas kaip kažkas neigiamo", — interviu RFI radijo stočiai po susitikimo su Makronu sakė Tichanovskaja.

  Pasak Tichanovskajos, Baltarusijos opozicijos atstovai Makronui sakė, kad yra pasirengę dialogui su Rusijos valdžia ir ši komunikacija jiems yra svarbi. Pasak jos, Prancūzijos lyderis palaiko šį norą ir yra pasirengęs "padėti visais įmanomais būdais".

  Nuo rugpjūčio 9 dienos visoje Baltarusijoje vyksta didžiuliai opozicijos protestai, jie prasidėjo iškart po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Baltarusijos opozicija laiko Tichanovskają nugalėtoja ir reikalauja surengti naujus rinkimus. Pati Tichanovskaja saugumo sumetimais išvyko į Lietuvą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida sužinojo apie Tichanovskajos planus susitikti su Merkel
  Baltarusijos URM Tichanovskają pavadino "nauja Lietuvos įžymybe"
  Didysis brolis šalia. Makronas išmokys Baltijos šalis, kada loti, o kada tylėti
  Tegai:
  Rusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos