02:01 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Makrono, tai nereiškia, kad atsisakoma transatlantinių ryšių, tačiau Europa gali pati skintis kelią santykiuose su Rusija

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Europa turėtų struktūrizuoti ir stiprinti santykius su Rusija pati, o ne deleguoti tai NATO, spaudos konferencijoje po susitikimo su Latvijos ministru pirmininku Krišjaniu Karinšu sakė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Apie tai rašo RIA Novosti.

  Makronas antradienį atvyko į Latviją su oficialiu vizitu.

  "Mes [Europa — Sputnik] pasiekėme tašką, kai patys turime stiprinti šiuos santykius [su Rusija — Sputnik]. Anksčiau santykių su Rusija struktūrizavimą delegavome NATO. Tai nereiškia, kad mes atsisakome transatlantinių ryšių, tačiau Europa gali pati skintis kelią santykiuose su Rusija", — sakė Makronas.

  Vakar, vizito Lietuvoje metu, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, jog Europa turėtų bendradarbiauti su Rusija, kad kovotų už taiką Europoje, nepaisant kai kurių ES lyderių raginimų persvarstyti savo poziciją dėl Maskvos Aleksejaus Navalno "apnuodijimo" kontekste.

  Per pastaruosius metus Makronas bandė sumažinti nepasitikėjimą tarp Rusijos ir Vakarų, siekdamas gauti Rusijos Federacijos paramą sprendžiant sudėtingiausius tarptautinės politikos klausimus.

  Tačiau Makrono bandymai "nuliūdino kitų Europos šalių vyriausybes", ypač Rytų Europoje. Jų vertinimu, dabar mažai kas skatina atšilimą santykiuose po 2014 metų įvykių Ukrainoje.

  Dar šia tema

  Lietuvos URM vadovas prisidėjo prie santykių su Rusija žlugimo, pareiškė Udalcovas
  Rusija mažina ekonominius ryšius su Baltijos šalimis ir Ukraina
  Vokietijos diplomatas ragina nestatyti "sienos" su Rusija dėl Navalno
  Tichanovskaja: Baltarusijos opozicija turi dėti daugiau pastangų dialogui su Rusija
  Tegai:
  NATO, Rusija, Europa, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos