18:23 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)

  Taip pat respublikos vadovas padėkojo ES šalių vadovams už sutarimą ir parodytą lankstumą

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda džiaugiasi dėl Europos Sąjungos lyderių patvirtintų sankcijų Baltarusijai. Apie tai rašo šalies vadovas savo Facebook paskyroje.

  "Šiąnakt Europos Sąjungos lyderiai patvirtino sankcijas Baltarusijai. Tai tik įrodo, kad kalbant apie demokratines vertybes ir žmogaus teises ES nedaro nuolaidų ir nesileidžia į kompromisus. Nors procesas buvo sudėtingas ir buvo įvairių nuomonių dėl galimų veiksmų, rezultatas mane džiugina", — rašo jis.

  Taip pat Nausėda padėkojo ES šalių vadovams už sutarimą ir parodytą lankstumą.

  "Dalinuosi ir dar viena gera žinia Lietuvai: ES CEF (Connecting Europe Facility) komitetas patvirtino 720 milijonų eurų finansavimą sinchronizacijos projektui. Taigi mūsų laukia dar viena nepriklausomybės šventė Lietuvai — šį kartą energetinės nepriklausomybės", — teigia jis.

  Anksčiau įvesti apribojimų Minskui neleido Kipras dėl savo pozicijos dėl Turkijos veiksmų Viduržemio jūroje. Kaip pranešė "AFP", Kipro valdžia persvarstė savo poziciją po to, kai viršūnių susitikimo dalyviai sutiko priimti griežtą rezoliuciją prieš Ankarą su grasinimais sankcijomis.

  Antradienį Kanada ir Didžioji Britanija įvedė sankcijas Baltarusijos lyderiui, jo sūnui Viktorui ir dar devyniems pareigūnams. Pareiškime teigiama, kad "Aleksandro Lukašenkos režimas atsakingas už daugybę žmogaus teisių pažeidimų, nukreiptų prieš opozicijos atstovus, žiniasklaidą ir Baltarusijos gyventojus, klastojant rinkimų rezultatus".

  Baltijos šalių sankcijos Baltarusijai

  Anksčiau Lietuva, Latvija ir Estija, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių. Sankcijų sąraše yra Baltarusijos prezidento administracijos, jėgų struktūrų ir kitų institucijų vadovų ir aukšto rango pareigūnų.

  Protestai Minske
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Šią savaitę Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis (CRK duomenimis, jis surinko daugiau kaip 80 % balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą prieš protestuotojus.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)

  Dar šia tema

  Lietuvos televizijos programose ir toliau mažėja rusiškos produkcijos
  ES turėtų paruošti paramą Minskui "laikotarpiui po Lukašenkos", mano Nausėda
  Tegai:
  ES, sankcijos, Lietuva, Baltarusija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos