20:39 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Anksčiau Tichanovskajos bendražygiai pranešė apie tokio susitikimo planus po jos derybų su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį, spalio 6 dieną, susitiks su Baltarusijos opozicioniere, buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja, pagrindinė diskusijų tema bus dabartinė situacija Baltarusijoje, sakė Vokietijos vyriausybės oficiali atstovė Ulrikė Demer (Ulrike Demmer).

  "Antradienį, spalio 6 dieną, apie 15:00, kanclerė savo kabinete priims kandidatę į prezidentus Svetlaną Tichanovskają. Pokalbio metu bus kalbama apie dabartinę Baltarusijos padėtį po prezidento rinkimų", — cituoja Demer RIA Novosti.

  Pasak jos, spaudos konferencija po susitikimo su Tichanovskaja nėra planuojama. Paklausta, kokiu statusu Tichanovskaja bus priimta pagal protokolą, Demer atsakė: "Ji yra kandidatė į prezidentus".

  Anksčiau Tichanovskajos bendražygiai pranešė apie tokio susitikimo planus po jos derybų su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu. Merkel, pasisakydama Bundestage rugsėjo 30 dieną, patvirtino, kad susitiks su Tichanovskaja.

  Nuo rugpjūčio 9 dienos visoje Baltarusijoje vyksta didžiuliai opozicijos protestai, jie prasidėjo iškart po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Baltarusijos opozicija laiko Tichanovskają nugalėtoja ir reikalauja paskirti naujus rinkimus. Pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Baltarusijos URM pastatas
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  Pirmosiomis dienomis Baltarusijoje protesto veiksmus slopino saugumo pajėgos: pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rinkimų rezultatais. Tada teisėsaugos institucijos nustojo naudoti jėgą, kad išsklaidytų mitingus.

  Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį. Rugsėjo 23 dieną įvyko Aleksandro Lukašenkos inauguracija, išprovokavusi protesto akciją, kurią teisėsaugos pareigūnai vėl išsklaidė panaudodami jėgą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Dar šia tema

  Skvernelis Baltarusijos planus perorientuoti krovinius į RF uostus pavadino krachu
  Europos Sąjunga sutarė dėl sankcijų Baltarusijai
  Makronas įvardijo Lukašenkos neįtraukimo į ES sankcijų sąrašą priežastis
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Svetlana Tichanovskaja, Vokietija, Angela Merkel, Baltarusija

  Svarbiausios temos