00:51 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiandien į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesti Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Baltarusija pasiūlė Lietuvai ir Lenkijai suderinti jų diplomatinių misijų Baltarusijoje skaičių, pranešė BelTA su nuoroda į Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir skaitmeninės diplomatijos departamento vadovą, Užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai Anatolijų Glazą.

  "Šiandien į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesti Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai. Atsižvelgiant į vienareikšmiškai destruktyvią šių šalių veiklą, jiems buvo pasiūlyta iki 2020 metų spalio 9 dienos suderinti Baltarusijos diplomatinių atstovybių sudėtį su Baltarusijos užsienio atstovybėmis atitinkamose šalyse", — sakė oficialus Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Per protestus nukentėjo šimtai žmonių, tarp jų — daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Protesto akcijos tęsiasi jau mėnesį. Be to, rengiami Lukašenkos šalininkų renginiai.

  Nuo pat protestų pradžios Vilnius kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai paskelbė sankcijų sąrašą Baltarusijai ir paragino ES šalis taip pat įvesti ribojamąsias priemones Baltarusijos pareigūnams ir jėgų struktūrų atstovams. Lietuva taip pat įvedė sankcijas Lukašenkai.

  Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes jie laiko ankstesnius "suklastotais" ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino savo partnerius lietuvius nesikišti į kaimyninės šalies reikalus.

  Dar šia tema

  Atsiskirti nuo kaimynų. Kodėl Lukašenka uždaro Baltarusiją
  Ekspertas: Lietuva ne veltui ragina Rusiją tarpininkauti Baltarusijos atžvilgiu
  Ekspertas: Lietuva turėtų bijoti ne asmeninių, o ekonominių sankcijų
  Politologas: Lietuva vykdo dvigubą politiką su ES pritarimu
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos