19:56 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Lietuvos valdančiosios partijos lyderis pasakė bijąs įsivaizduoti, kas nutiktų žmonėms, laukiantiems socialinių garantijų, jei premjeru taptų opozicijos partijos atstovas

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad konservatoriai "nekenčia" senyvo amžiaus žmonių. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  Karbauskis prisiminė, kad konservatoriams valdant buvo nurėžtos pensijos, įkalinant pensininkus septyneriems metams su beveik neaugusiomis mažomis pajamomis, nes "Sodrą" jie praskolino taip, kad nebuvo iš ko tai pensijai kilti.

  "3,7 mln. eurų skolų perkėlėte ant Lietuvos pensininkų pečių — kiekvienam iš jų teko padengti po daugiau nei 6 tūkst. eurų. Tai jūsų, konservatoriai, sprendimų dėka "Sodra" per maždaug dešimt metų sumokėjo apie 1,1 mlrd. eurų palūkanų. Tai reiškia, kad kiekvienam senjorui tai kainavo dar apie 1 700 eurų. Be praskolintų senjorų žinios ir sutikimo, žinoma", — parašė Karbauskis.

  Jis pažymėjo, kad dabar pensijos padidėjo 50 procentų, tačiau vietoje to, kad prisidėtų prie šių pokyčių, konservatoriai niekada per tuos ketverius metus nebalsavo už valstybės biudžetą, kuriame buvo numatytas senatvės pensijų augimas.

  "Ne gana to, Jūs vėl užsiimate senjorų gąsdinimu — [konservatorių lyderis Gabrielus] Landsbergis prieš nepilną mėnesį anonsavo tai, ką darysite toliau, jei pavyks patekti į valdžią — jis jau pasakė, kad kitąmet nebus indeksuojamos pensijos, nes jam atrodo, kad neturėsite pinigų", — pareiškė Karbauskis.

  Valdančiųjų lyderis pažymėjo, kad konservatoriai juokėsi ir žemino "valstiečius", kai karantino metu jie bandė padėti senjorams ir skyrė jiems vienkartines išmokas.

  "Dabar norite atimti senjorų teisę džiaugtis oresniu gyvenimu gaunat 13-ąją pensiją taip, kaip ją gauna kaimyninės Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Portugalijos ar net Pietų Afrikos senjorai?" — klausia politikas.

  Karbauskis pažymėjo, kad bijo net pagalvoti, kas lauktų Lietuvos senjorų ir kitų asmenų, kuriems reikalingos valstybės socialinės garantijos, jei visi valdžios svertai būtų konservatorių rankose.

  "O anksčiau konservatoriai telkė vyresnio amžiaus žmones, kuriuos sociologai apibūdindavo kaip lojaliausius rinkėjus, kurie, nesvarbu, ar lyja ar sninga, ateis iki balsavimo urnų ir savo balsą atiduos konservatoriams", — pažymėjo jis.

  Pasak Karbauskio, dabar konservatorių sąrašo lyderiai visais būdais atstumia žmones.

  Anksčiau Karbauskis Facebook paskyroje papasakojo, kaip ankstesnė konservatorių vyriausybė, kuriai vadovo Andrius Kubilius, "tyčiojosi" iš Lietuvos gyventojų ir atliko daugybę veiksmų, kurie sukėlė sunkią ekonominę situaciją respublikoje per pasaulinę 2008–2009 metų krizę.

  Valdančiųjų lyderis jau pažymėjo, kad jei konservatoriams bus leista grįžti prie valstybės vairo, jie ir toliau darys tai, kas jiems naudinga, ir "tik vaidins demokratiją".

  Karbauskis gana aktyviai savo Facebook skelbia "tyrimus", susijusius su konservatorių partijos veiksmais, ir rašo komentarus apie tam tikrus konservatorių pasisakymus. Visa tai vyksta artėjannt Lietuvos Seimo rinkimams, kurie vyks spalio 11-ąją. Partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) jau daugelį metų yra pagrindinė Karbauskio partijos politinė varžovė.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Va dabar tai rinkimai — Karbauskis smogė "neliečiamiesiems"
  Tegai:
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), konservatoriai, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos