20:14 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Anksčiau Minskas pareiškė, kad Baltarusijos ambasadoriai Lietuvoje ir Lenkijoje nuo pirmadienio bus atšaukti konsultacijoms. Šioms šalims buvo pasiūlyta padaryti tą patį

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Lietuva neketina atšaukti savo ambasadoriaus iš Baltarusijos konsultacijoms ir sumažinti diplomatinį buvimą kaimyninėje šalyje, praneša TASS su nuoroda į Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių.

  Penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas pareiškė, kad į žinybą buvo iškviesti Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai. Jiems buvo pasiūlyta iki spalio 9 dienos sumažinti diplomatų skaičių atitinkamai iki 14 ir 18. Jiems taip pat buvo pranešta, kad nuo spalio 5 dienos Minskas atšaukia savo diplomatinius atstovus šiose šalyse konsultacijoms. Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriams buvo patarta elgtis taip pat.

  "Neketinam kviesti jų konsultacijoms ir nespręsim nieko dėl jų skaičiaus mažinimo", — pasakė Linkevičius.

  Lietuvos diplomatas pranešė, kad kol kas buvo pareikšti tik pasiūlymai kaimyninėje šalyje, tačiau jeigu bus kokių nors reikalavimų arba sprendimų iš kitos pusės, tada "priimsime adekvačius sprendimus taip pat ir mes Vilniuje ir Varšuvoje".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (455)

  Dar šia tema

  Baltarusija atšaukė savo ambasadorius iš Lenkijos ir Lietuvos
  Rusija prisijungė prie Baltarusijos sankcijų prieš Vakarus
  Titovas: Lietuva vadovaujasi noru sunaikinti Baltarusiją
  Tegai:
  ambasadoriai, Lietuva, Baltarusija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos