15:56 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bundestago viceprezidentas pabrėžė, kad situacijoje su Navalnu yra daug klausimų, kuriuos reikėtų išsiaiškinti, atsižvelgiant į bendrus interesus, be išankstinių kaltinimų

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Rusijos ir Vokietijos santykiai neturėtų nusiristi į "ledynmetį" dėl padėties aplink Aleksejų Navalną, RIA Novosti sakė Bundestago viceprezidentas Volfgangas Kubiсkis (Wolfgang Kubicki).

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis pabrėžė, kad šioje situacijoje yra daug klausimų, kuriuos reikėtų išsiaiškinti, atsižvelgiant į bendrus interesus, be išankstinių kaltinimų.

  Kubickis pažymėjo, kad ir šiandien Rytų Vokietijos ir Rusijos santykiai išlieka ypatingi, o "protinga politika Rusijos atžvilgiu" turėtų atsižvelgti į šiuos klausimus.

  "Rusija yra ir išliks svarbi bendrų Europos namų partnerė. Europoje ilgalaikė taika galima tik su Rusija, o ne prieš ją", — teigė Bundestago viceprezidentas.

  Incidentas su Aleksejumi Navalnu

  Aleksejus Navalnas buvo hospitalizuotas rugpjūčio 20 dieną Omske, kai blogai pasijuto lėktuve, skridusiame į Maskvą. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau tinklaraštininko kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas nugabentas į Vokietiją, kurios valdžia po kelių dienų paskelbė, kad jis buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia "Novičiok" grupės medžiaga. Maskva išsiuntė prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie Berlyno laboratorijos tyrimų rezultatus, tačiau atsakymo nesulaukė.

  Tuo tarpu žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų. Be to, šią medžiagą tyrė apie 20 Vakarų šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją, JAV, Švediją, Čekiją. Rusija, vadovaudamasi 1992 metų Prezidento dekretu, nutraukė cheminių ginklų plėtrą ir 2017 metais sunaikino visą turimą tokių medžiagų atsargą, tai patvirtino Cheminio ginklo draudimo organizacija.

  Dar šia tema

  Politologas: Trampas nenori įsitraukti į "tamsią istoriją" su Navalnu
  Navalnas papasakojo apie susitikimo su Merkel įspūdžius
  Merkel Navalno situaciją pavadino tarptautine problema
  Tegai:
  Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos