00:17 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos Nacionalinio Susirinkimo Atstovų rūmų deputatai analizuos ir apibendrins visas iš respublikos piliečių gautas iniciatyvas

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Baltarusijos Nacionalinio Susirinkimo Atstovų rūmai renka pasiūlymus dėl šalies Konstitucijos pataisų, pranešė Baltarusijos parlamento Žemųjų rūmų spaudos tarnyba.

  Atstovų rūmų pirmininkas Vladimiras Andreičenka atidarius parlamento rudens sesiją sakė, kad deputatai turi tirti visuomenės nuomonę konstitucinės reformos klausimu.

  "Atstovų rūmai renka pasiūlymus dėl Baltarusijos Respublikos Konstitucijos pataisų", — sakoma pranešime.

  Baltarusiai savo pasiūlymus gali siųsti iki spalio 25 dienos el. paštu zakon@house.gov.by.

  "Surinktą medžiagą apibendrins ir analizuos Atstovų rūmų deputatai", — pridūrė parlamento spaudos tarnyba.

  Prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad konstitucinių reformų planas bus aptartas būsimoje Baltarusijos Nacionalinio Susirinkimo sesijoje, kurią planuojama surengti šią žiemą, gruodžio arba sausio mėnesiais.

  Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, rengiamas trečiasis Konstitucijos projekto variantas, nes du ankstesnieji buvo netinkami. Lukašenka pareiškė, kad kuriant naują pagrindinį šalies įstatymą turėtų būti kuriama bendra vizija, kokia respublika turėtų tapti ateityje.

  Anksčiau susitikime su Lukašenka Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas palaikė Baltarusijos valstybės vadovo idėją vykdyti konstitucinę reformą, o Lukašenka savo ruožtu patvirtino savo ketinimą pradėti visavertį konstitucinių pokyčių procesą.

  Dar šia tema

  Vokietija nepripažino Lukašenkos Baltarusijos prezidentu
  ES turėtų paruošti paramą Minskui "laikotarpiui po Lukašenkos", mano Nausėda
  Makronas įvardijo Lukašenkos neįtraukimo į ES sankcijų sąrašą priežastis
  Kremlius atskleidė Putino ir Lukašenkos pokalbio detales
  Tegai:
  Konstitucija, Baltarusija

  Svarbiausios temos