12:41 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  1990 metų spalio 3 dieną Vokietijos Demokratinė Respublika buvo prijungta prie Vokietijos Federalinės Respublikos

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuvos Ministras Pirmininkas vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Vokietijos žmones Susivienijimo dienos proga.  

  "Esu įsitikinęs, kad Berlyno sienos griūtis ir Vokietijos suvienijimas visiems laikams pakeitė Europą ir atvėrė jai istorines taikios plėtros bei demokratinio vystymosi galimybes. Vokietijos lyderystė, stiprinanti Europos žmonių ir valstybių bendradarbiavimą, yra ypač svarbi šiemet — Vokietijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu. Lietuvos Vyriausybė yra pasirengusi glaudžiai bendradarbiauti su Vokietija — tiek užtikrinant bendrą europinį atsaką į COVID-19 iššūkį, tiek remiant Baltarusijos žmonių siekius apsispręsti dėl savo valstybės raidos demokratiškuose ir sąžininguose, tarptautinius standartus atitinkančiuose rinkimuose." — sakoma premjero sveikinime.

  Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad vadovaujamas Vokietijos vaidmuo NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje prisideda prie mūsų valstybių bendradarbiavimo aljanse stiprinimo.

  Premjeras išreiškė įsitikinimą, kad kitais metais artėjanti Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 30 metų sukaktis atvers naujas kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybes ir sustiprins mūsų žmonių draugiškus ryšius.

  1990 metų spalio 3 dieną Vokietijos Demokratinė Respublika buvo prijungta prie Vokietijos Federalinės Respublikos.

  Tegai:
  Vokietija

  Svarbiausios temos