08:40 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Toks buvo Užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretoriaus Anatolijaus Glazo atsakymas į prašymą pakomentuoti Lietuvos URM pareiškimus, kad ji neketina mažinti savo diplomatinių atstovybių šalyje diplomatinio personalo

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos vakar pateikti pasiūlymai sumažinti diplomatinį personalą Lietuvos ir Lenkijos ambasadose yra privalomi, praneša naujienų agentūra BelTA.

  Toks buvo Užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretoriaus Anatolijaus Glazo atsakymas į BelTA prašymą pakomentuoti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareiškimus, kad ji neketina mažinti savo diplomatinių atstovybių šalyje diplomatinio personalo.

  "Nežinau, galbūt dėl ​​to, kad Linas Linkevičius [Lietuvos užsienio reikalų ministras — Sputnik] jau seniai stačia galva pasinėrė į politiką, kai kurie diplomatiniai posūkiai ir terminai jau pamiršti. Mums visiškai nesunku paaiškinti jų prasmę. Pasiūlymai yra išimtinai suverenių Baltarusijos teisių plotmėje ir niekas neprivalo, ir, tiesą sakant, nesiruošia jų aptarinėti su Lietuva. Atsitraukus nuo diplomatinės kazuistikos, tai reiškia, kad tokie pasiūlymai yra privalomi Lietuvos užsienio reikalų ministerijai", — pabrėžė Anatolijus Glazas. 

  Jis paaiškino, kad Vienos konvencija dėl diplomatinių santykių suteikia valstybei tokiais atvejais pakankamus diplomatinės įtakos dokumentus.

  "Ir prireikus juos taikysime mes. Kad Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovybė nesivargintų ieškodama, aš netgi esu pasirengęs pacituoti, pavyzdžiui, minėto dokumento 11 straipsnį: "Jei nėra vienareikšmio susitarimo dėl atstovybės personalo dydžio, priimančioji valstybė gali pasiūlyti, kad atstovybės personalo dydis neviršytų tokių ribų, kokias ji laiko pagrįstomis ir įprastomis, atsižvelgiant į priimančiojoje valstybėje susiklosčiusias aplinkybes ir sąlygas bei į konkrečios atstovybės poreikius." — sakė spaudos sekretorius.

  "Taigi, tiesą sakant, nėra aišku, kuo pirmiau minėtas Lietuvos užsienio reikalų ministro pareiškimas yra motyvuotas: ar neypatingomis Konvencijos žiniomis, ar sąmoningu noru paaukoti savo diplomatus", — pridūrė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

  Anot jo, šie Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos komentarai tinka ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pareiškimui.

  "Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad vakar išsakyti pasiūlymai nėra skirti bloginti mūsų kaimyninių tautų santykius. Šalis tiesiog priversta reaguoti į ypatingą destruktyvų elgesį, kurį dabartinėje situacijoje nusprendė parodyti Lenkijos ir Lietuvos vadovybė", — sakė Anatolijus Glazas. 

  Penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas pareiškė, kad į žinybą buvo iškviesti Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai. Jiems buvo pasiūlyta iki spalio 9 dienos sumažinti diplomatų skaičių atitinkamai iki 14 ir 18. Jiems taip pat buvo pranešta, kad nuo spalio 5 dienos Minskas atšaukia savo diplomatinius atstovus šiose šalyse konsultacijoms. Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriams buvo patarta elgtis taip pat.

  "Neketinam kviesti jų konsultacijoms ir nespręsim nieko dėl jų skaičiaus mažinimo", — pasakė Linkevičius.

  Lietuvos diplomatas pranešė, kad kol kas buvo pareikšti tik pasiūlymai kaimyninėje šalyje, tačiau jeigu bus kokių nors reikalavimų arba sprendimų iš kitos pusės, tada "priimsime adekvačius sprendimus taip pat ir mes Vilniuje ir Varšuvoje".

  Dar šia tema

  Titovas: Lietuva vadovaujasi noru sunaikinti Baltarusiją
  Baltarusija pasiūlė Lietuvai ir Lenkijai suderinti diplomatinių atstovybių skaičių
  Rusija prisijungė prie Baltarusijos sankcijų prieš Vakarus
  Ekspertas: Lietuvos prezidentui rūpi pinigų klausimas, bet ne dėl Baltarusijos
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos