17:55 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)

  Anksčiau Baltarusijos URM iškvietė Lietuvos ir Lenkijos ambasadorius ir pasiūlė jų diplomatinių atstovybių skaičių šalyje suderinti su Baltarusija

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Europos Sąjunga pasmerkė Minsko reikalavimą Lietuvai ir Lenkijai sumažinti diplomatų skaičių, taip pat sprendimą akredituoti užsienio žurnalistus, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialaus ES užsienio reikalų tarybos atstovo Piterio Stano (Peter Stano) spaudos konferenciją.

  "Pats faktas, kad yra noras sumažinti diplomatų skaičių, tik apsunkina dialogą, tą patį galima pasakyti ir apie žurnalistų akreditacijų panaikinimą. Tai tik padidina šalies izoliaciją ir trukdo dialogui", — pareiškė jis.

  Praėjusį penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Lietuvos ir Lenkijos ambasadorius ir pasiūlė jų diplomatinių atstovybių skaičių šalyje suderinti su Baltarusija. Lietuvai buvo pasiūlyta sumažinti diplomatų skaičių nuo 25 iki 14, o Lenkijai — nuo 50 iki 18. Taip pat Minskas pranešė, kad Baltarusijos ambasadoriai abiejose šalyse atšaukiami konsultacijoms nuo spalio 5 dienos. Tai padaryti buvo pasiūlyta ir Lenkijos bei Lietuvos ambasadoriams.

  Vėliau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Vilnius neketina atšaukti savo ambasadoriaus iš Baltarusijos konsultacijoms ir sumažinti diplomatų skaičių kaimyninėje šalyje. Panašų atsakymą pateikė ir Lenkija.

  Penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija taip pat paskelbė, kad pagal naujas taisykles akredituos visas respublikoje dirbančias užsienio žiniasklaidos priemones. Kol procedūra bus baigta, žurnalistai negalės apšviesti įvykių šioje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (469)
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Baltarusija, ES

  Svarbiausios temos