13:07 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Laikinas ambasadoriaus atšaukimas konsultacijoms padės sumažinti įtampą ir išsaugoti diplomatinį atstovavimą ambasadorių lygiu

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Lietuvos valdžia nusprendė atšaukti savo ambasadorių iš Baltarusijos konsultacijoms, pirmadienį pranešė respublikos Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Mūsų tikslas maksimaliai išsaugoti diplomatinius kontaktus. Tokią žinią nusiuntėme ir Baltarusijos pusei, su kuria kol kas sutarėme, kad laikinas ambasadorių pakvietimas konsultacijoms pasitarnautų įtampos mažinimui ir padėtų išsaugoti diplomatinį atstovavimą ambasadorių lygiu. Kartu su lenkais jau priėmėme sprendimą kviesti ambasadorius iš Minsko konsultacijų", — pranešime cituojami Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus žodžiai.

  ​Susitarimas nemažinti ambasados ​​darbuotojų skaičių nebuvo pasiektas. Pasak Lietuvos ministro, jei Baltarusija ir toliau to reikalaus, bus imtasi "veidrodinių" priemonių.

  Spalio 2 d. Europos Sąjunga paskelbė apie sankcijų Minskui įvedimą ir paskelbė "juodąjį sąrašą", kuriame yra apie 40 Baltarusijos valdžios atstovų. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka į jį nepateko. Minskas ėmėsi atsakomųjų priemonių ES atžvilgiu.

  Tada Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad atšaukia savo ambasadorius į Minską konsultacijoms. Varšuvai ir Vilniui Baltarusija patarė padaryti tą patį ir pasiūlė iki spalio 9 d. sumažinti diplomatų skaičių respublikoje: Lenkijai — iki 18 diplomatų (iš 50), Lietuvai — iki 14 (iš 25).

  Protestai ir kaltinimai

  Protesto akcijos prasidėjo Baltarusijoje po rugpjūčio 9 d. įvykusių prezidento rinkimų — juose, VRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs daugiau nei 80 % balsų.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protestai koordinuojami iš užsienio. Prezidentas Aleksandras Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į respublikos reikalus sakydamas, kad riaušėms vadovauja JAV, o koordinatoriai yra Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Čekijoje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Dar šia tema

  Baltarusija įvedė sankcijas Europos Sąjungai
  Baltarusija pasiūlė Lietuvai ir Lenkijai suderinti diplomatinių atstovybių skaičių
  Baltarusija atšaukė savo ambasadorius iš Lenkijos ir Lietuvos
  Minskas įpareigojo Lietuvą ir Lenkiją sumažinti diplomatinį personalą
  ES pareikšta, kad Minsko reikalavimas Lietuvai ir Lenkijai trukdo dialogui
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), Linas Linkevičius, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos