23:52 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia išreiškė viltį, kad dabartinis Cheminio ginklo draudimo organizacijos vadovas pagaliau atvirai pasisakys Saugumo Taryboje

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Vakarų šalių atstovai, kurie neleido pirmajam Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) vadovui Žozė Bustaniui (José Bustani) kalbėti JT Saugumo Taryboje, bijojo demaskavimų, kuriuos jis galėjo išsakyti, sakė Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia, praneša RIA Novosti.

  Karinis konfliktas Karabache
  © Sputnik / Минобороны Азербайджана

  Pirmadienį JK, Belgija, Estija, Prancūzija, Vokietija ir Jungtinės Valstijos balsavo prieš Bustanio kalbą JT Saugumo Taryboje, pagrįsdamos savo požiūrį tuo, kad jis paliko organizaciją, dar prieš jai imantis dokumentų, susijusių su cheminio ginklo panaudojimu Sirijoje.

  Žozė Bustanis vadovavo Cheminio ginklo draudimo organizacijai 1997–2002 metais. Jo išėjimas buvo ankstyvas ir įvyko Vašingtono iniciatyva. JAV išreiškė nepasitenkinimą jo darbu po to, kai Bustanis pakvietė Iraką prisijungti prie OPCW. Anot stebėtojų, Bagdado narystė šioje organizacijoje gali trukdyti JAV planams nuversti Sadamą Huseiną.

  Todėl Nebenzia perskaitė buvusio OPCW vadovo pareiškimą.

  "Kalbėdamas Rusijos Federacijos vardu pasakiau, kad jie negalės prisiminti nė vieno atvejo, kai Rusija užblokavo bent vieną kalbėtoją, pasiūlytą į JT Saugumo Tarybos posėdį, nors kai kurie iš jų buvo šališki, kiti buvo naudojami politiniais tikslais, o kai kurie buvo tiesiog nekompetentingi. Bet mes to niekada nedarėme", — sakė nuolatinis atstovas.

  Pasak jo, tai, kas įvyko pirmadienį, tapo precedentu.

  "Šiandien tai buvo jų aiškus piktnaudžiavimas, nes jie bijojo būti atskleisti, kaip kad buvo susitikimo metu pagal "Arria formulę", kai jie nieko negalėjo pasakyti atsakydami į kalbėtojų žodžius", — sakė jis.

  Praėjusią savaitę Rusija organizavo neoficialų JT Saugumo Tarybos posėdį (pagal vadinamąją "Arria formulę"), kuriame kalbėjo buvęs Cheminio ginklo draudimo organizacijos inspektorius Ianas Hendersonas. Vienu metu jis nesutiko su oficialia incidento Sirijos Dūmoje versija. Neoficialiame JT Saugumo Tarybos posėdyje Hendersonas pažymėjo, kad galutinę OPCW pranešimo apie įvykio Dūmoje 2018 metų balandžio mėnesio rezultatų versiją parašė ne Sirijoje gyvenantys žmonės, todėl pateiktos išvados "gali neatspindėti realios situacijos".

  Reaguodami į esminius pranešėjų argumentus, įskaitant palydovinių vaizdų pristatymą, JAV, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos atstovai vėl pareiškė kaltinimus Sirijai ir Rusijai.

  "Įtariu, kad šiandien jie taip išsigando, jog tai atskleis buvęs Cheminio ginklo draudimo organizacijos generalinis direktorius Žozė Bustanis, kad jie paprasčiausiai nusprendė atsisakyti [Bustanio dalyvavimo — Sputnik]", — po susitikimo sakė Nebenzia.

  Vakarų atstovai teigė, kad vietoj buvusio OPCW generalinio direktoriaus jie turėjo pakviesti dabartinį — Fernandą Ariasą (Fernando Arias), tačiau nuolatinis Rusijos atstovas prisiminė, kaip per vieną iš praėjusių Saugumo Tarybos posėdžių dėl dokumentų, susijusių su Sirijos Dūmos atveju, Maskva pasiūlė išklausyti Ariasą atviru formatu. Tačiau Saugumo Tarybos partneriai norėjo, kad posėdis vyktų už uždarų durų.

  Rusijos nuolatinis atstovas JT Vasilijus Nebenzia išreiškė viltį, kad dabartinis Cheminio ginklo draudimo organizacijos vadovas pagaliau atvirai pasisakys Saugumo Taryboje.

  Vakarai ir toliau kaltina Damaską chemine ataka Sirijos Dūmos mieste, Rytų Gutoje. "Baltųjų šalmų" organizacija kaip įrodymą naudojo filmuotą medžiagą, tačiau dalis jos pasirodė esanti suklastota.

  Rusija ir Sirijos vyriausybė ne kartą kaltino OPCW šališku incidentų Arabų Respublikoje tyrimu ir abejojo ​​organizacijos techninio sekretoriato išvadomis. Damaskas pabrėžė niekada nenaudojęs cheminių ginklų prieš civilius ir teroristus, o visas šalies cheminis arsenalas buvo išvežtas iš Sirijos, kontroliuojant OPCW.

  Dar šia tema

  JAV pasirengusi sunaikinti JT, Rusija ketina ją išgelbėti
  "Beldžiasi į atidarytas duris". Maskva perspėja JAV apie didelę klaidą
  Tegai:
  Rusija, Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW), JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos