20:14 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Anksčiau per prezidento rinkimus Baltarusijoje ji, būdama vis dar kandidate, ne kartą pareiškė neturinti politinių ambicijų

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pareiškė, kad nėra tikra dėl savo politinės ateities, jai tai "per sunku".

  Anksčiau per prezidento rinkimus Baltarusijoje Tichanovskaja, būdama vis dar kandidate, ne kartą pareiškė neturinti politinių ambicijų. Viename iš susitikimų su rinkėjais ji pareiškė, kad jai nereikia valdžios, kad ji nori būti šalia savo vaikų ir vyro bei "toliau kepti kotletus". Tichanovskaja ir jos šalininkai planavo, kad jei ji laimės, paskirti naujus rinkimus, dalyvaujant, be kita ko, kandidatams, kuriuos opozicija laiko politiniais ir ekonominiais kaliniais.

  "Aš laikausi pereinamojo vaidmens. Nesu tikra, ar matau savo politinę ateitį. Nenorėjau šio vaidmens. Nemanau, kad liksiu politikoje po naujų rinkimų: visgi man tai per sunku. Tačiau jei šalyje viskas gerai ir nereikia kasdien bijoti dėl savęs ir artimųjų, tikriausiai būti politiku lengviau. Nežinau, niekada nebuvau", — cituoja Tichanovskają RIA Novosti.

  Po Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuose dabartinis lyderis Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc. balsų, rezultatų paskelbimo, jo oponentė Svetlana Tichanovskaja persikėlė į Vilnių.

  Po rinkimų rezultatų paskelbimo visoje Baltarusijoje kilo riaušės. Ypač aktyvios protesto akcijos buvo Minske. Per protestus sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Protestai tęsiasi jau daugiau nei mėnesį. Be to, rengiami Lukašenkos šalininkų renginiai.

  Nuo pat protestų pradžių Vilnius pradėjo kištis į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai paskelbė sankcijų sąrašą Baltarusijai ir paragino ES valstybes taip pat įvesti ribojamąsias priemones Baltarusijos pareigūnams ir saugumo pajėgų atstovams.

  Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes jie laiko ankstesnius "suklastotais" ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekaitinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Lukašenka grasina "perimti" krovinių srautus iš Lietuvos ir Latvijos
  Baltarusijos valstybinis televizijos kanalas naujai pradėjo vadinti Lietuvą programose
  ES pareikšta, kad Minsko reikalavimas Lietuvai ir Lenkijai trukdo dialogui
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, politika, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos