10:20 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (465)

  Kaip pažymi Landsbergis, "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" jau ne kartą išsakė paramą Baltarusijos pareigūnams

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Dėl dronų perdavimo Baltarusijai konservatoriai pareikalavo vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės pasiaiškinimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodo informacija, kad Lietuvos policija galimai perdavė Minskui 15 dronų. Pasak žiniasklaidos, dronai Baltarusijos jėgos struktūroms buvo perduoti rugsėjo viduryje, kai šalyje jau vyko protestai.

  "Ministrė privalo skubiai pateikti nedviprasmiškus paaiškinimus. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, politinė jėga, kuriai atstovauja R. Tamašunienė, jau ne kartą išsakė paramą Aliaksandro Lukšenkos režimui. Naujausia informacija dėl dronų perdavimo kelia dar daugiau klausimų, koks yra Vidaus reikalų ministerijos vaidmuo?" — klausė Seimo nariai TS-LKD sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

  TS-LKD frakcija kviečia ministrę į frakcijos posėdį.

  Policija neigia informaciją 

  Savo ruožtu, Policijos departamentas paneigia žiniakslaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Lietuvos policija rugsėjo 16 dieną Baltarusijos pareigūnams perdavė 15 dronų.

  Pranešama, kad pagal Europos kaimynystės priemonės projektą gautus pinigus Lietuvos policija Baltarusijos valstybiniam teismo ekspertizės komitetui pervedė 2020 m. gegužės 8 dieną.

  Policijos departamentas praneša, kad baltarusiai patys perka įrangą, Lietuvos policija tame niekaip nedalyvauja ir paveikti pirkimų negali. 

  Pažymėta, kad Baltarusijos pareigūnų nupirkti dronai yra buitiniai, jokios papildomos įrangos juose nėra įdiegta, tokius galima įsigyti bet kurioje specializuotoje parduotuvėje. Šie dronai, pagal projekto aprašymą, būtų naudojami didelių įvykių vietų filmavimui.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios Vilnius kišasi į kaimyninės valstybės reikalus.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių. 

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (465)

  Dar šia tema

  Lietuva atšaukia savo ambasadorių iš Baltarusijos
  Baltarusis gabeno priekabą su galimai suklastotu kėbulo numeriu
  Tamašunienė parodė diplomatams, kaip saugoma ES išorės siena
  Antrą dieną Baltarusijos ir ES šalių pasienyje stovi daugiau nei 1000 sunkvežimių
  Tegai:
  konservatoriai, Rita Tamašunienė

  Svarbiausios temos