02:33 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Tichanovskaja pabrėžė, kad protestai šalyje yra ne kova su Rusija ar ES, o šalies politinės krizės pasekmė

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir pareiškė, kad opozicija tikisi finansinės paramos, pagalbos nepriklausomai žiniasklaidai ir pilietinėms organizacijoms, kad pavyktų įveikti politinę krizę šalyje. Apie tai pranešė Baltarusijos opozicijos lyderė savo "Telegram" kanale.

  Tichanovskaja išreiškė būtinybę sustabdyti smurtą ir išlaisvinti politinius kalinius Baltarusijoje. Ji pabrėžė, kad protestai šalyje yra ne kova su Rusija ar ES, o šalies politinės krizės pasekmė. Jos nuomone, pagrindinis opozicijos tikslas — pasiekti, kad būtų surengti nauji prezidento rinkimai.

  Susitikimo metu Tichanovskaja padovanojo Merkel opozicijos vėliavos spalvų skėtį ir Vladimiro Orlovo knygą vokiečių kalba.

  Rugsėjo 30 dieną pranešta, kad Tichanovskaja pradėjo formuoti "šešėlinę vyriausybę". Pasak buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus, ji ir toliau vienija visas demokratines jėgas, kad įveiktų politinę krizę šalyje ir surengtų naujus prezidento rinkimus.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  ES pareikšta, kad Minsko reikalavimas Lietuvai ir Lenkijai trukdo dialogui
  Tichanovskaja pareiškė norinti susitikti su Putinu
  Lietuva atšaukia savo ambasadorių iš Baltarusijos
  Tegai:
  Angela Merkel, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos