01:04 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Tačiau situacija su ambasadorių atšaukimu rodo, kad šalių sąveika nėra geriausia, sako politologė Kira Sazonova

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva teisės bei politikos mokslų kandidatė, Rusijos nacionalinės ekonomikos ir viešojo administravimo akademijos docentė prie Rusijos prezidento Kira Sazonova teigė, kad dar per anksti kalbėti apie "kritinę klaidą" santykiuose tarp šalių.

  "Žinoma, tai yra neabejotinas signalas oficialiais kanalais, kuris apskritai rodo, kad santykiai dabar nėra geriausiame jų vystymosi etape, todėl sumažės ir konsulatų apimtys. Šiuo atveju matome, kad taip yra dėl atvirai nedraugiškos Lenkijos ir Baltijos šalių politikos po rugpjūčio 9 dienos, po prezidento rinkimų Baltarusijoje", — sakė ji.

  Tuo tarpu, pasak Sazonovos, svarbu teisingai interpretuoti signalus diplomatiniais kanalais. Jos nuomone, Baltarusijos ir Lietuvos sąveiką vis dar galima vadinti konstruktyvia.

  Praėjusį penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Lietuvos ir Lenkijos ambasadorius ir pasiūlė jų diplomatinių atstovybių skaičių šalyje suderinti su Baltarusija. Lietuvai buvo pasiūlyta sumažinti diplomatų skaičių nuo 25 iki 14, o Lenkijai — nuo 50 iki 18. Taip pat Minskas pranešė, kad Baltarusijos ambasadoriai abiejose šalyse atšaukiami konsultacijoms nuo spalio 5 dienos. Tai padaryti buvo pasiūlyta ir Lenkijos bei Lietuvos ambasadoriams.

  Vėliau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Vilnius neketina atšaukti savo ambasadoriaus iš Baltarusijos konsultacijoms ir sumažinti diplomatų skaičių kaimyninėje šalyje. Panašų atsakymą pateikė ir Lenkija.

  Penktadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija taip pat paskelbė, kad pagal naujas taisykles akredituos visas respublikoje dirbančias užsienio žiniasklaidos priemones. Kol procedūra bus baigta, žurnalistai negalės apšviesti įvykių šioje šalyje.

   

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (463)

  Dar šia tema

  Baltarusija pasiūlė Lietuvai ir Lenkijai suderinti diplomatinių atstovybių skaičių
  Baltarusija atšaukė savo ambasadorius iš Lenkijos ir Lietuvos
  Ekspertas: Lietuvos prezidentui rūpi pinigų klausimas, bet ne dėl Baltarusijos
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos