00:19 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  Pažymėtos buvo tik keturios partijos, taip pat dvi partijos buvo pažymėtos atskiru komentaru. Sąrašas atsirado prieš rinkimus į Seimą

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lietuvos LGBT bendruomenė rinkėjams pateikė rekomendacijas einant į Seimo rinkimus. Organizacija pateikė politikų ir politinių partijų, kurioms rūpi bendruomenės teisės, sąrašą.

  Balsavimas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Iš 17 Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų tik keturios yra vertinamos kaip "LGBT+ draugiškos". Tai "Laisvės partija", "Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis", "Lietuvos žaliųjų partija" ir "Lietuvos socialdemokratų partija".

  Kartu su kitomis partijomis nurodoma, kad jos nėra vertinamos kaip "draugiškos".

  Atskirai pažymėta partija "Laisvė ir teisingumas". Paskelbtoje brošiūroje rašoma, kad "dėl partijos lyderių ir narių praeities, LGBT+ teisių nutylėjimo programoje, negalime rekomenduoti "Laisvės ir teisingumo" kaip LGBT+ draugiškos partijos".

  "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partija taip pat nėra vertinama kaip "draugiška", nes ji, nepaisant atskirų partijos narių progreso, TS-LKD politika net ir šioje kadencijoje rėmė anti-LGBT iniciatyvas ir blokavo LGBT+ teises.

  Be to, aktyvistai atskirai užrašė kandidatus vienmandatėse apygardose, nurodydami tuos, kuriuos jie rekomenduoja.

  Lietuvos Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Šalyje jau vyksta išankstinis balsavimas, kuris tęsis iki spalio 8 dienos imtinai.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  Dar šia tema

  Prietarai ir rinkimai: ar atsiras Lietuvoje 13-oji pensija
  Vilniečiams, esantiems saviizoliacijoje, atsiras galimybė balsuoti
  Suskaičiuotos valandos iki Seimo rinkimų
  Tegai:
  LGBT, politinės partijos, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos