12:21 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Visi mokėjimai sustabdomi iki tol, kol Lietuva gaus Europos Komisijos paaiškinimą "apie riziką"

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lietuva užblokavo finansavimo skyrimą Baltarusijai pagal Europos Sąjungos finansuojamą tarpvalstybinio bendradarbiavimo programą. Apie tai praneša "Reuters" su nuoroda į Lietuvos vyriausybę.

  Lietuvos vidaus reikalų ministrės patarėja žiniasklaidai Božena Zaborovska-Zdanovič sakė, kad mokėjimus pagal tarpvalstybinę programą Lietuva sustabdė iškart po to, kai pablogėjo padėtis Baltarusijoje, baiminantis, kad Minsko valdžia juos panaudos "kitiems tikslams".

  Pasak jos, visi mokėjimai buvo sustabdyti iki tol, kol iš Europos Komisijos bus gautas paaiškinimas apie "riziką".

  Pasak vidaus reikalų ministrės patarėjos, iš kelių sustabdytų mokėjimų vienas sudarė apie tris milijonus eurų.

  Bendradarbiavimo programa skirta regionų plėtrai pasienyje tarp Baltarusijos, Lietuvos ir Latvijos. ES planavo jai skirti 18,4 mln. eurų 2020 metais, 10,7 mln. eurų 2021 metais ir 3,5 mln. eurų 2022–2024 metais.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių.

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (515)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja susitiko su Merkel ir padovanojo jai opozicijos vėliavos spalvų skėtį
  Politologė: Minsko ir Vilniaus santykiai dar nėra kritiški
  Ekspertas: žala praradus baltarusiškus krovinius Lietuvai bus katastrofiška
  Tegai:
  ES, Lietuva, prezidento rinkimai, Baltarusija

  Svarbiausios temos