08:53 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)

  Prezidentas taip pat domėjosi, kaip vyksta pasirengimas pagrindinei balsavimo dienai — sekmadieniui

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad būtina užtikrinti piliečių teisę balsuoti, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Valstybės vadovas antradienį konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte ir visuomeninės organizacijos "Baltosios pirštinės" vadove Marija Šaraite.

  Aptartas prasidėjęs išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose, galimi pažeidimai ir jų prevencija. Prezidentas domėjosi, kokios papildomos saugumo priemonės taikomos dėl koronaviruso pandemijos keliamos grėsmės ir kaip vyksta pasirengimas pagrindinei balsavimo dienai.

  "Būtina užtikrinti, kad rinkimai vyktų sklandžiai ir piliečiai galėtų pasinaudoti teise balsuoti", — sakė šalies vadovas.

  Prezidentas atkreipė dėmesį į vangiai vykstančią rinkėjų, esančių saviizoliacijoje dėl koronaviruso (COVID-19) ar rizikingų kontaktų su sergančiaisiais, registraciją balsuoti. Jis teiravosi, ar buvo padaryta viskas, kad saviizoliacijoje esantys asmenys laiku gautų informaciją apie galimybę balsuoti namuose. 

  Matjošaitytė užtikrino, kad savo rinkimų apygardos teritorijoje izoliavęsi asmenys prašymus dėl balsavimo namuose galės teikti iki pat šeštadienio imtinai.

  Pagrindinė Lietuvos Seimo rinkimų diena yra spalio 11 dieną. Išankstinis balsavimas prasidėjo pirmadienį ir tęsis iki ketvirtadienio.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)

  Dar šia tema

  Suskaičiuotos valandos iki Seimo rinkimų
  Prietarai ir rinkimai: ar atsiras Lietuvoje 13-oji pensija
  Svarbus kiekvienas balsas: VRK įrašė kvietimą į Seimo rinkimus gestų kalba
  Tegai:
  saviizoliacija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos