07:14 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (221)

  Partijos buvo paprašyta atsakyti, kodėl jos priešrinkiminė reklama buvo paskelbta Rusijos naujienų agentūros portale

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) įtariama reklama Sputnik Lietuva portale, rašo "Alfa.lt".

  Žiniasklaidos skaitytojas iš agentūros interneto svetainės atsiuntė ekrano nuotrauką, kurioje užfiksuotas konservatorių Jurgitos Sejonienės ir Ingridos Šimonytės reklaminis skydelis. Manyta, kad jos pirko reklamos plotą iš agentūros.

  Sejonienė pareiškė, kad jos reklama ten pateko atsitiktinai, ir žada išsiaiškinti. Kartu ji pridūrė, kad agitacijos sklaida rūpinasi TS-LKD rinkimų štabas.

  Tačiau paaiškėjo, kad nesusipratimas susijęs su kai kuo kitu. Kaip portalui paaiškino socialinių tinklų specialistas, reklama galimai buvo pirkta iš "Google", kuri turi reklaminių juostų visuose įmanomuose portaluose.

  "Įvairūs tinklalapiai, tarp kurių ir naujienų portalai, nuomoja plotus reklaminiams skydeliams Google sistemai. Perkant reklamą, nurodoma tikslinė auditorija, bet ne konkretūs portalai", — rašoma paaiškinime.

  Pasak eksperto, konservatoriai padarė klaidą pasirinkdami tikslinę auditoriją. Kur tiksliai buvo klaida ir ką jis laiko "tiksline Sputnik auditorija", ekspertas nepaaiškino.

  Konservatorių partija yra žinoma dėl rusofobiškos retorikos ir griežtų pareiškimų apie Rusiją. Pastebėta, kad politikai ne kartą užsipuolė "Sputnik Lietuvą". Jie ragino patikrinti portalo veiklą ir imtis priemonių uždrausti jį respublikoje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad, visų pirma, Baltijos šalių valdžios iniciatyvos smogs rusakalbei auditorijai, jos "neapsaugotiems sluoksniams". Ji priminė, kad specializuotos tarptautinės organizacijos ne kartą smerkė tokių draudimų ir apribojimų taktiką ir skatino žiniasklaidos pliuralizmą bei visuomenės prieigos prie įvairių informacijos šaltinių užtikrinimą.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (221)

  Dar šia tema

  Svarbus kiekvienas balsas: VRK įrašė kvietimą į Seimo rinkimus gestų kalba
  Nausėda atkreipė dėmesį į saviizoliacijoje esančių rinkėjų pasyvumą
  Premjero žmona paragino balsuoti už Tamašunienę dėl nutiesto kelio
  Tegai:
  Seimo rinkimai, reklama, Sputnik Lietuva, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos