20:01 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (702)

  Be to, anksčiau Lenkija pareiškė, kad atsakys į Baltarusijos reikalavimą sumažinti diplomatinį personalą "tinkamu laiku ir tinkama forma"

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Čekija ketina iki šios savaitės pabaigos atšaukti ambasadorių Minske konsultacijoms, ketvirtadienį žurnalistams sakė diplomatinės tarnybos atstovė spaudai Zuzana Štichova.

  "Svarstėme klausimą, kaip išreikšti solidarumą su Lenkija ir Lietuva atsižvelgiant į veiksmus, kurių Baltarusija ėmėsi prieš juos. Todėl Užsienio reikalų ministerija nusprendė šią savaitę atšaukti Čekijos ambasadorių Minske konsultacijoms į Prahą. Konsultacijos truks apie savaitę", — cituoja Štichovą RIA Novosti.

  Spalio 2 dieną Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Lenkijai ir Lietuvai siūloma iki spalio 9 dienos sumažinti jų diplomatų skaičių šalyje — atitinkamai nuo 50 iki 18 ir nuo 25 iki 14 darbuotojų. Baltarusijos ambasadoriai Lenkijoje ir Lietuvoje buvo atšaukti konsultacijoms į Minską.

  Užsienio reikalų ministerijos teigimu, taip yra dėl šių dviejų ES šalių "atvirai nedraugiškų gestų" Minsko atžvilgiu, dėl atviro kišimosi į vidaus reikalus ir pagrindinės suverenios Baltarusijos teisės ignoravimo. Tą pačią dieną Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos paskelbė, kad neatšauks savo ambasadorių Minske konsultacijoms. Vilnius taip pat pareiškė, kad nesumažins diplomatų skaičiaus.

  Spalio 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paskelbė atšaukęs ambasadorių Baltarusijoje konsultacijoms. Po to šį pareiškimą padarė Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbignievas Rau. Yra žinoma, kad pirmadienį Baltarusiją paliko Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriai.

  Spalio 6 dieną pranešta, kad Vokietijos ambasadorius Baltarusijoje Manfredas Hutereris antradienį laikinai išvyko iš Minsko į Vokietijos Federacinę Respubliką. Spalio 7 dieną Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius taip pat paskelbė atšaukęs Latvijos ambasadorių iš Baltarusijos. Po to buvo atšauktas Estijos ambasadorius.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protesto akcijos Baltarusijoje koordinuojamos iš užsienio. Valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesiogiai kišantis į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad neramumus valdo JAV, o europiečiai "žaidžia kartu". Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Protesto akcijos prasidėjo Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dieną įvykusių prezidento rinkimų — juose, VRK duomenimis, šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs daugiau nei 80 % balsų.

  Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, akcijas rengia ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (702)

  Dar šia tema

  Tichanovskaja įtraukta į ieškomų asmenų sąrašą Rusijoje
  Ekspertas: Baltijos šalių diplomatai yra atsinaujinantis resursas Baltarusijai
  "Reikia patikrinti paštą": Tichanovskaja sureagavo į ieškomų asmenų sąrašą
  Tegai:
  ambasadoriai, Baltarusija, Čekija

  Svarbiausios temos