21:57 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Baltarusijos vadovo teigimu, Lietuvoje susidariusi katastrofiška situacija, tad valdžia siekia atitraukti gyventojus nuo vidinių problemų

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad respublikos Užsienio reikalų ministerija ir Baltarusijos diplomatai užsienyje turėtų griežčiau ginti savo valstybės poziciją ir interesus, praneša "BelTA" agentūra.

  Baltarusijos lyderio teigimu, Vakarų bandymai išjudinti padėtį Baltarusijoje tęsiasi. Spaudimas daromas politinėje, ekonominėje ir informacinėje srityse. Be to, Minskui buvo įvestos sankcijos.

  "Matau, kad Užsienio reikalų ministerija pradėjo aktyviau dirbti. Tačiau to nepakanka. Turime tvirtai ginti savo teises ir kelti klausimus su savo partneriais, ypač su Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir iš dalies Ukrainos politikais", — sakė jis.

  Lukašenka mano, kad reikia parodyti lietuviams, latviams, lenkams, ukrainiečiams ir kitiems, kad jų politikai eina neteisingu keliu.

  "Pavyzdžiui, Ryga susiduria su sunkiu pasirinkimu tarp esamos padėties ir naudos iš bendravimo su Baltarusija. Mes turime jiems parodyti, ką jie gali prarasti", — sakė jis.

  Pasak Baltarusijos lyderio, lietuviai, lenkai ir ukrainiečiai "lipa" į Baltarusiją, nes jų padėtis katastrofiška ir reikia atitraukti gyventojus nuo vidinių problemų.

  Vyriausybės rūmai Minske, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Svetlana Tichanovskaja: kas ji yra ir kas jos laukia toliau. Svarbiausi faktai
  Lietuvoje teisėtai esantys baltarusiai sulauks Užimtumo tarnybos pagalbos
  Tegai:
  Lietuva, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos