05:01 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)

  Kaip pažymėjo lenkų partijos lyderis, Lietuva yra tranzitinė valstybė ir iš to daug uždirba, todėl svarbu užmegzti gerus santykius su kaimyninėmis valstybėmis

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis pasikalbėjo su Sputnik Lietuva ir atskleidė savo lūkesčius dėl rinkimų rezultatų ir pagrindinių programos punktų.

  "Žinoma, bet kuris rinkimų kampanijos dalyvis tikisi gerų rezultatų, ne kitaip. Ir buvo atliktas didelis darbas, daug susitikimų su rinkėjais, reklaminė kampanija, programa, skirta parodyti savo pasiekimus ir pan. Žinoma, mes tikimės gerų rezultatų. Pirmiausia mums tai yra yra penkių procentų kartelė ... Ji yra didelė, bet mes turime ją įveikti. Bet kokiu atveju mes turime labai platų rinkėjų palaikymą, partijos vystymosi tendencijas ir ateina daugybė žmonių. Taigi manau, kad mes einame teisinga linkme", — sakė politikas.

  Pasak jo, LLRA-KŠS Lietuvoje atstovauja toms vertybėms, kurios šiuolaikinių politikų programose yra gana retos.

  "Retai pasitaiko, kad partija išreiškia šeimos vertybes, krikščioniškas vertybes, sąžiningos politikos vertybes. Mes tam tikru mastu tam netgi nustatome toną. Ir jei kalbėsime apie mūsų būsimą dalyvavimą / nedalyvavimą vyriausybėje, tai savaime nėra vertybė. Bet koks valdžios, mandatų įgijimas yra tik priemonė <...> padėti žmonėms. Mūsų programa yra labai socialiai orientuota, čia yra tam tikras darbas, o prieš rinkimus mums pavyko pasiekti 13-ą pensiją ir kitus labai gerus pasiūlymus per pirmąjį balsavimą Seime. Per tai galvosime apie potencialią koaliciją. Nebijome dirbti opozicijoje — tai yra vienareikšmiška", — pabrėžė Tomaševskis.

  Kaip prisiminė politikas, transporto klausimais, būdama koalicijoje, jo partija sugebėjo padaryti daug.

  "Mūsų ministras (Jaroslavas Narkevičius — Sputnik) dirbo aktyviai, mes išsprendėme daugelį klausimų. Ir žmonės tai pajuto tokiose pasaulinėse problemose kaip mūsų uostų plėtra, kelių, ypač vietinių kelių asfaltavimas — didelė pažanga ir labai teigiama dinamika. Per pusantrų metų padaryta daugiau nei per visus tuos trejus metus, kai buvo praeitas ministras", — sakė lenkų lyderis.

  Tomaševskis taip pat kalbėjo apie savo Lietuvos ir Baltarusijos santykių viziją.

  "Tai, ką pastebime apie logistiką su Baltarusija ... mes pirmieji apie tai pasakėme, kad politika yra politika, tačiau turime galvoti apie savo įmonių ekonomiką ir ateitį. Mes esame tranzito valstybė ir iš to daug uždirbame. Čia gali būti rimtų problemų. Mūsų pozicija yra labai aiški: kad reikia vesti dialogą, o ne eiti į konfrontaciją — manau, kad tai rūpi abiem pusėms. Bet pirmiausia galiu pasakyti apie mūsų šalį, kurioje esu Lietuvos politinės scenos politikas, ir manau, kad čia turėtume pažvelgti šiek tiek toliau", — sakė politikas.

  Anot jo, rinkimai yra svarbus įvykis valstybėje, tačiau ne viskas jais remiasi.

  "Vis dar yra kasdienių paprastų žmonių rūpesčių, yra ekonomika, yra logistika, yra transportas. Į visa tai reikėtų žiūrėti kartu, ne tik kad rinkimai buvo surengti, galbūt suklastoti. Tai tik vienas elementas — turime pažvelgti į ilgalaikius santykius su artimu kaimynu Baltarusija ... Savo programoje labai aiškiai nurodome, kad kaimynai nerenkami, jie kilę iš Visagalio ir su jais tiesiog reikia turėti gerus santykius. Tai XXI amžius. Jis neturėtų būti konfrontacijos šimtmečiu. Mes pasisakome už gerus santykius su visais savo kaimynais — Latvija , Lenkija, Baltarusija, žinoma, Rusija", — sakė Tomaševskis.

  Pagrindinė Seimo rinkimų balsavimo diena sekmadienį vyko Lietuvoje. Šiuo metu skaičiuojami balsai.

  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  © Sputnik
  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (252)
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Sputnik Lietuva, Valdemaras Tomaševskis

  Svarbiausios temos