13:09 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak kandidatės, žurnalistas Andrius Tapinas panaudojo "juodąsias" priešrinkimines technologijas prieš jam nepatinkančią politinę jėgą

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" kandidatė Romualda Poševeckaja skundėsi dėl vieno iš rinkimų sąrašų "beprecedenčio persekiojimo".

  Poševeckaja pažymėjo, kad šiemet aktyvumas buvo 2,7 proc. mažesnis nei 2016 metais. Anot jos, taip yra dėl rinkėjų nepasitikėjimo sistema.

  Politikė teigė, kad žurnalistas Andrius Tapinas pažeidė politinės reklamos įstatymus, atvirai agituodamas už "savo" kandidatus ir nurodydamas rinkėjams, kas nusipelnė jų dėmesio.

  "Jis leido sau nebaudžiamai naudoti "juodąsias" rinkimų technologijas prieš nemėgstamą politinę jėgą, skleidė netikras naujienas ir ragino sabotuoti rinkimus", — rašė ji.

  Kaip pažymėjo Poševeckaja, duomenys apie pažeidimus bus siunčiami Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkui, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.

  "Nepaisant rinkimų rezultatų, šie laiškai artimiausiu metu bus paskelbti viešai ir perduoti žiniasklaidai", — sakė ji.

  Tapinas yra žinomas dėl savo išpuolių prieš lenkų partiją. Visų pirma, jis LLRA-KŠS lyderį Valdemarą Tomaševskį pavadino "Kremliaus idiotu" ir aštriai kritikavo teigdamas, kad visi politiko veiksmai "yra Kremliaus naudai". Jis taip pat ragino nepalaikyti lenkų partijos rinkimuose.

  Pats Tapinas atvirai palaiko konservatorius, žinomus dėl griežtos antirusiškos pozicijos ir radikalių pareiškimų. Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos parlamentarai nuolat kalba apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui.

  Rinkimai į Lietuvos Seimą vyko praėjusį sekmadienį. Naujausiais VRK duomenimis, lenkų partija Lietuvoje nesugebėjo įveikti 5 proc. barjero.

  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  © Sputnik
  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai

  Dar šia tema

  Tapinas atskleidė, kaip konservatoriai apskundžia savo bendrapartiečius
  Tapinas sukritikavo "pernelyg užsiėmusius" vadovus
  "Iškilaus TSKP veikėjo sūnus": Savickas priminė Tapinui apie tėvo tarybinę praeitį
  Tegai:
  Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Andrius Tapinas

  Svarbiausios temos