02:12 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ingridos Šimonytės teigimu, kandidatai į ministrus bus vertinami pagal meritokratijos principą. Be to, ministerijų vadovai, siekdami bendro darbo, turi palaikyti gerus santykius su Seimu

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Jei būtų būtina suformuoti Vyriausybę, ministrai būtų renkami atsižvelgiant į jų galimybes ir kvalifikaciją. Moterų joje galėtų būti daugiau, sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) rinkimų sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė.

  Baigėsi pirmasis Seimo rinkimų turas. Penkių procentų ribą peržengė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,8), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,5), Darbo partija (9,47), Socialdemokratų partija (9,26), Laisvės partija (9,02) ir Liberalų sąjūdis (6,79).

  "Pirmiausia vertintume kandidatus į ministrus meritokratijos principu — jeigu kažkuri partija gali pasiūlyti visuomenėje didelį pasitikėjimą turintį žmogų, tai man asmeniškai nebūtų labai svarbu, kad tai nėra žmogus, kurį aš pati siūlau, jei aš pati ir visuomenė kitos partijos kandidatą vertina geriau. Na, ir tikėčiausi, kad Vyriausybėje bus gerokai daugiau moterų, negu šioje Vyriausybėje", — spaudos konferencijoje sakė politikė.

  Šimonytės teigimu, norėdami dirbti kartu, ministrai turi palaikyti gerus santykius su Seimu. Ji mano, kad dabartinės Vyriausybės problema buvo ta, kad nebuvo susisiekta tarp ministerijų vadovų ir juos delegavusios politinės jėgos.

  Kalbėdama apie galimus nesutarimus su tikėtinais koalicijos partneriais — liberalais, ji akcentavo mokesčių mažinimo ir biudžeto perskirstymo klausimus.

  "Niekas nenori, kad valstybė būtų kažkoks didelis monstras, kad mes čia siektume perskirstyti kažkokią labai didelę dalį vidaus produkto, bet akivaizdu, kad mūsų viešosios paslaugos turi atitikti mūsų visuomenės išsivystymo lygį <...> Mums tiesiog reikia sutarti, kaip geriausiu, efektyviausiu būdu mokesčių mokėtojams tą rezultatą pasiekti", — sakė kandidatė į Vyriausybės vadovo postą.

  Šimonytė teigė mananti, kad susitarimą galima pasiekti "nuoširdžiai ir atvirai aptariant rezultatą".

  Deputatai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose. 2016 metų Seimo rinkimuose nugalėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  © Sputnik
  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai

  Dar šia tema

  Lietuvoje rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose buvo didesnis nei 47 proc.
  Trys parlamentarai laimėjo rinkimus į Seimą vienmandatėse apygardose
  Paskelbti preliminarūs Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatai
  Tegai:
  konservatoriai, Ingrida Šimonytė, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos