02:59 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  LLRA-KŠS lyderis apgailestavo, kad iki 5 proc. kartelės pritrūko visai nedaug, ir pažymėjo, kad jo tolimesnis likimas partijoje bus svarstomas "darbine tvarka"

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Daugiamandatėje apygardoje rinkimų barjero neįveikusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis sako prisiimantis atsakomybę dėl šios nesėkmės, pirmadienio spaudos konferencijos metu teigė jis.

  "Apmaudu, kad pritrūko nedaug balsų. <...> Prisiimu visą atsakomybę kaip partijos lyderis ir rinkimų štabo vadovas", — teigė Tomaševskis.

  LLRA-KŠS lyderis pareiškė, kad jo tolimesnis likimas partijoje bus svarstomas "darbine tvarka", bet pabrėžė, kad partija jo pasitraukimui gali ir nepritarti. "Ne kartą tai dariau, bet partijos narių buvo kiti sprendimai", — teigė politikas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad pirmame rate LLRA-KŠS nariai — Česlavas Olševskis ir Beata Petkevič — laimėjo dvi vietas Seime.

  Tomaševskos apgailestavo, kad iki 5 proc. rinkimų kartelės partijai pritrūko visai nedaug.

  "Vertinant rinkimų rezultatus, aišku, iš vienos pusės apmaudu, kad pritrūko mums nedaug balsų, kad nuo dalyvavusių peržengtume 5 procentus, bet kaip sakiau, norime pasidžiaugti, kad išlaikėme savo pozicijas. 5 procentai nuo galiojančių rezultatas yra irgi neblogas žiūrint į didelę konkurenciją, į didesnį sąrašų skaičių", — teigė jis.

  Rinkimai į Lietuvos Seimą vyko sekmadienį, spalio 11 dieną. Penkių procentų ribą peržengė šešios politinės partijos. Lyderiauja konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,80 proc). Antrojoje vietoje atsidūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,50 proc). Darbo partija surinko 9,47 proc. Ribą taip pat peržengė Socialdemokratų partija (9,26), Laisvės partija (9,02) ir Liberalų sąjūdis (6,79).

  Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (227)

  Dar šia tema

  Konservatoriai papasakojo, kaip rinks kandidatus į ministrus
  "Luminor" ekonomistas papasakojo, kaip naujasis Seimas paveiks šalies ekonomiką
  "Reikia dialogo su kaimynais": Tomaševskis davė interviu "Sputnik Lietuva"
  Tegai:
  Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)

  Svarbiausios temos