12:38 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  2016 metais Seimo rinkimai baigėsi netikėta "valstiečių" pergale, jie parlamente iškovojo 54 vietas. Partijos vadovas Ramūnas Karbauskis pažymėjo, kad tai buvo "pamoka visiems"

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tikisi atsirevanšuoti antrajame Seimo rinkimų ture. Tai "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė spaudos konferencijoje.

  Anksčiau paaiškėjo, kad penkių procentų ribą peržengė šešios politinės partijos. Lyderiauja konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,80 proc). Antrojoje vietoje atsidūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,50 proc). Darbo partija surinko 9,47 proc. Ribą taip pat peržengė Socialdemokratų partija (9,26), Laisvės partija (9,02) ir Liberalų sąjūdis (6,79).

  "Bus antrasis turas ir praėję rinkimai buvo gera pamoka visiems, iš tikrųjų, kad po pirmo turo laimėtojai nebūtinai yra laimėtojai galutiniame taške", — pabrėžė politikas.

  Kita vertus, Karbauskis yra pasirengęs dirbti opozicijoje. Jis mano, kad jei jo partija būtų opozicijoje, ji būtų konstruktyvesnė nei konservatoriai.

  "Būtų šiek tiek liūdna dėl to, kad mūsų oponentai iki šio momento sakė, jog viską, ką mes darėme, naikins", — teigė "valstiečių" vadovas.

  Karbauskis taip pat apgailestavo, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) nepavyko surinkti 5 proc. balsų.

  "LLRA jau eilę rinkimų balansavo ties 5 proc. skaičiumi ir labai gaila, kad jie neperžengė, nes mes sėkmingai dirbame koalicijoje", — teigė Karbauskis.

  Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

  Seimo nariai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose. 2016 metų rinkimai baigėsi netikėta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pergale. Tuo metu ši partija Seime iškovojo 54 vietas, aplenkdama konservatorius.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Karbauskis apibendrino pirmojo turo rezultatus: į rinkimus ėjome kaip į tam tikrą egzaminą
  LLRA-KŠS kandidatė pareiškė apie "beprecedentį persekiojimą" rinkimų metu
  Paskelbti preliminarūs Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatai
  Tegai:
  Seimas, valstiečiai

  Svarbiausios temos