03:03 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Praėjusią savaitę Lietuva atšaukė penkis diplomatus iš Minsko bei savo ambasadorių konsultacijoms

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuva atšaukė dar šešis diplomatus iš Baltarusijos, praneša TASS su nuoroda į Rasą Jakilaitienę, užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovę spaudai.

  Praėjusią savaitę Vilnius atšaukė penkis diplomatinius darbuotojus iš ambasados ​​Minske ir savo ambasadorių konsultacijoms.

  Pirmadienį Lietuva padarė tą patį su diplomatiniais pareigūnais, kurie dirbo Minske ir Gardine. Kaip pažymėjo Jakilaitienė, tai yra būtina, kad jie nebūtų paskelbti nepageidaujamais asmenimis, o tai ateityje gali apsunkinti darbą.

  "Baltarusijos pusė neatsižvelgė į mūsų kompromisinius siūlymus ir toliau ultimatyviai reikalavo sumažinti Lietuvos diplomatų skaičių", — sakė Jakilaitienė.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė pridūrė, kad visa atsakomybė už diplomatinių santykių tarp valstybių būklę tenka "faktinei Baltarusijos vadovybei".

  Valdemaras Tomaševskis, archyvinė nuotrauk
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau Baltarusija pareikalavo iš Lenkijos ir Lietuvos sumažinti diplomatų skaičių šalyje, atitinkamą reikalavimą anksčiau pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija. Kaip teigė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas, taip yra dėl "vienareikšmiškai destruktyvios šių šalių veiklos". Jis paaiškino, kad Varšuvai ir Vilniui buvo pasiūlyta sulyginti jų diplomatinių atstovybių sudėtį su Baltarusijos užsienio atstovybėmis šiose šalyse. Lietuvos paprašyta sumažinti diplomatų skaičių nuo 25 iki 14, Lenkijos — nuo 50 iki 18. Kaip nurodė Glazas, Užsienio reikalų ministerijos pasiūlymas šiuo atveju "privalo būti įvykdytas".

  Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus savo ruožtu teigė, kad Minsko reikalavimas yra "išimtinai atsakomoji priemonė" ir jokiu būdu nėra nukreiptas prieš Europos Sąjungą ar stabdantis dialogą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai pasiskundė dėl "dezinformacijos" Baltarusijos žiniasklaidoje
  Rusijos ekspertai įvertino baltarusiškų krovinių perorientavimą iš Baltijos šalių
  Vilnius suteikia baltarusiams erdvę
  Tegai:
  diplomatija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos