00:59 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)

  Vokietijos užsienio reikalų ministro teigimu, negalima įšaldyti dvišalių santykių dėl situacijos su tinklaraštininku Navalnu

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Berlynas suinteresuotas turėti gerus arba "bent jau padorius" santykius su Maskva, nepaisant incidento su tinklaraštininku Aleksejumi Navalnu, interviu RIA Novosti pasakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas (Heiko Maas).

  Taip ministras įvertino politikų ir ekspertų teiginius, kad atvejis su Navalnu gali įšaldyti dvišalius santykius.

  "Kad ir kaip būtų, tai, kas nutiko Aleksejui Navalnui, nepakeičia geografijos, todėl nekeičia mūsų principinio intereso palaikyti gerus ar bent padorius santykius su Rusija. Mes — šalis, gyvenanti prekyba ir mokslo mainais. Jau vien dėl šios priežasties norime su visais mūsų kaimynais palaikyti gerus santykius, kurie bus grindžiami aiškiomis taisyklėmis ir abipuse pagarba", — pažymėjo Masas.

  Jis pridūrė, jog per pastaruosius metus Vokietija dėjo nemažai pastangų, kad palaikytų santykius su Rusija.

  "Sunku įvardyti kolegą, su kuriuo susitikčiau dažniau nei su Sergejumi Lavrovu. Mūsų šalių visuomenės palaiko glaudžius ryšius, vyksta aktyvūs mainai pilietinės visuomenės lygiu, tarp studentų, mokslininkų, meno veikėjų, ekonomikos srityje", — tęsė ministras.

  Tačiau valstybių santykiai "kenčia" dėl daugelio incidentų, įskaitant įsilaužėlių išpuolį prieš Bundestagą 2015 metais ir Gruzijos piliečio Zelimchano Changošvilio nužudymą Berlyne, sakė Masas. Abiem atvejais Vokietija pareiškia apie Maskvos dalyvavimą, tačiau Rusija neigia šiuos kaltinimus.

  Situacija su Aleksejumi Navalnu

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę Omske rugpjūčio 20 dieną, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai pagrindinę diagnozę įvertino kaip medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau lėktuvu jis buvo pervežtas į Vokietiją. Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 dieną pranešė, kad Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta, kad pacientas visiškai pasveiks.

  Po incidento Vokietijos vyriausybė su nuoroda į karo medikus  paskelbė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nuodingų karo agentų grupės medžiaga "Novičiok". Vėliau Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. Cheminio ginklo draudimo organizacija pranešė, kad Aleksejaus Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Kremlius šiuo klausimu pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija iki šiol negavo atsakymo iš Vokietijos į oficialų prašymą dėl šios situacijos. Visi teisinės pagalbos prašymai dėl situacijos su Navalnu lieka be atsakymo.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (53)
  Tegai:
  Aleksejus Navalnas, Heikas Masas, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos