20:21 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  "Valstiečių" lyderis pažymėjo, kad viskas priklausys nuo to, kiek žmonių balsuos antrajame Seimo rinkimų ture

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga neveda derybų su kitų partijų atstovais dėl galimos koalicijos po Seimo rinkimų, per antradienio spaudos konferenciją pranešė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

  "Mes dėl koalicijos galimo formavimo nesikalbame su niekuo. Nei Saulius Skvernelis nesikalba, nei aš nesikalbu dėl koalicijos kūrimo. Mes dabar kalbamės su kandidatais, su kolegomis apie tai, kad padėti vieni kitiems antrame rinkimų ture", — žurnalistams Seime sakė jis.

  Jis taip pat pažymėjo, kad centro kairės koalicija po rinkimų yra galima.

  "Mes turime 33 antrus turus, socialdemokratai — 12, Darbo partija — 2, Socialdemokratų darbo partija — 4, Lenkų rinkimų akcija — 1. Yra keli nepriklausomi kandidatai, patekę antrą turą. Laukia sunki kova", — teigė Karbauskis.

  Po antrojo turo prie centro kairės partijų bloko galėtų prisidėti dar 24 mandatai Seime, skaičiavo politikas.

  "Praktiškai mūsų tas scenarijus yra realistinis, bet viskas priklausys nuo to, kiek žmonių ateis į rinkimus. Jeigu šnekėti apie pirmą turą, tai tas rinkėjų skaičius, kurie atėjo, yra daugmaž patenkinamas tam, kad galėtumėme turėti optimistinį variantą, bet jeigu sumažės, tada konservatoriai laimės", — svarstė Karbauskis.

  Sekmadienį Lietuvoje vyko pirmasis Seimo rinkimų turas. 5 proc. barjerą įveikė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (24,8), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (17,5), Darbo partija (9,47), Socialdemokratų partija (9,26), Laisvės partija (9,02) ir Liberalų sąjūdis (6,79). Rinkėjų aktyvumas buvo 47,52 proc., balsavo 1 167 796 respublikos piliečiai.

  LVŽS po pirmojo rinkimų turo iškovojo 16 mandatų.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  koalicija, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos