07:29 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Tichanovskajos bendražygiai nusprendė imituoti protestų radikalėjimą, nors ne visi to sieks, sako baltarusių politologas Aleksejus Dzermantas

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja pateikė ultimatumą respublikos vadovui Aleksandrui Lukašenkai. Ji teigė, kad iki spalio 25 dienos valdžia turi įvykdyti opozicijos reikalavimus.

  Priešingu atveju, jos teigimu, respublikai gresia masiniai protestai, nacionalinis streikas gamyklose, kelių blokavimas ir prekybos žlugdymas valstybinėse parduotuvėse.

  Interviu Sputnik radijui baltarusių politikos analitikas Aleksejus Dzermantas teigė, jog Tichanovskaja sunerimo, kad prezidentas parodė norą ieškoti kompromisų.

  "Mano nuomone, opozicija, kuriai atstovavo Tichanovskaja ir jos bendrininkai, yra labai susirūpinusi, kad Lukašenka iš tikrųjų parodė savo pasirengimą ieškoti kompromisų, palaikyti dialogą su dalimi opozicijos, kai jis lankėsi pas juos ikiteisminio tyrimo sulaikymo centre, po ko kai kuriems iš jų buvo pakeista kardomoji priemonė. Dėl to Tichanovskaja ir jos globėjai labai sunerimo. Jie nusprendė imituoti protestų radikalėjimą, ir šis ultimatumas tai įrodo. Nesu tikras, kad ji gali kontroliuoti didelę protestuotojų dalį, nes matome, kad radikalėjimo metu protestų skaičius mažėja", — pažymėjo politologas.

  Anot Dzermanto, Tichanovskaja paskutinį kartą bandė garsiai pasisakyti, ir jai nepavyko.

  "Jos kreipimasis gal ir turės įtakos radikaliajai protestuotojų daliai, bet nemanau, kad žmonės iš masės palaikys tokius radikalius šūkius. Be to, jau buvo bandyta sukelti ekonomikos žlugimą, sukelti streikus ir jiems nepavyko. Todėl tai yra paskutinis turas, paskutinis opozicijos bandymas kažkaip pasiskelbti ir vis tiek bandyti situaciją išsiaiškinti sau palankiu būdu. Bet, mano nuomone, bandymas iš anksto pasmerktas nesėkmei", — sakė politologas.

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Dar šia tema

  Nežinomas asmuo apsimetė Tichanovskaja internetiniame pokalbyje su Danijos deputatais
  "Verkė ant peties": Lukašenka papasakojo, kaip padėjo Tichanovskajai atvykti į Lietuvą
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos