12:24 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, nemažai analitikų ir politologų, artimų Vokietijos vyriausybei, siūlo atsisakyti strateginių partnerystės su Rusija planų

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Kol kas ES politika Rusijos atžvilgiu neatrodo labai optimistiškai, interviu Rusijos radijo stotims sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, nemažai analitikų ir politologų, artimų Vokietijos vyriausybei, siūlo atsisakyti strateginių partnerystės su Rusija planų.

  "Šie mąstytojai kaip savo naujo požiūrio dalį taip pat pateikia tokią paradigmą, kad selektyvus bendradarbiavimas — net ir jis — bus įmanomas tik tada, kai rusai pakeis savo elgesį", — sakė Lavrovas.

  "Kai tokio pobūdžio dalykai sakomi politinių analitikų sluoksniuose, tai, žinoma, kalba apie valdančiosios elito nuotaikos pasikeitimą. Pažiūrėkime, kaip tai pasireikš praktinėje politikoje, tačiau kol kas Europos Sąjungos lyderių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, praktinė politika, deja, nėra labai optimistinė", — sakė ministras.

  Tuo pačiu metu, jo nuomone, Paryžius labiau linkęs išsaugoti santykius su Maskva.

  "Bent jau tokia yra prezidento Makrono pozicija, kuri jo susitarimų su prezidentu Putinu kontekste yra įgyvendinama pagal daugelį mechanizmų, kurie buvo sukurti tarp Maskvos ir Paryžiaus", — pridūrė jis.

  Anksčiau Lavovas pareiškė, kad Rusijos ir ES santykiai sparčiai blogėja dėl labai agresyvios rusofobiškos mažumos.

  Dar šia tema

  Priežiūros tarnyba nenustatė Rusijos kišimosi į "Brexit"
  Lavrovas pažymėjo, kad sąžiningam Rusijos ir ES dialogui nėra alternatyvos
  Tegai:
  santykiai, ES, Rusija

  Svarbiausios temos