18:37 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Valstiečiai" paragino Lietuvos rinkėjus aktyviau balsuoti antrajame Seimo rinkimų ture, kad jie patys pasirinktų

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" mano, kad konservatoriai ir liberalai, jei laimės antrąjį Seimo rinkimų turą, pirmiausia įteisins tos pačios lyties asmenų santuokas ir pasisakys prieš lengvatas ir pašalpas.

  "Valstiečiai" atkreipė dėmesį į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio svainio Liudviko Andriulio įrašą, kur jis rašė, kad galima tikėtis "įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas, pasipriešinimo išmokoms ir pašalpoms bei lengvesnės imigracijos". Jis taip pat pridūrė, kad "provincijos, nostalgijos sovietizmui ir populistų balsai nutildyti ir nebėra tokie girdimi".

  "Kitaip tariant, imsis senų laiko patikrintų veiklos metodų — nurėš Sodros mokamas išmokas senjorams — pensijas, panaikins išmokas vaikams — vaiko pinigus bei socialiai remtinoms grupėms. Jei Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė dar atsargiai kalba apie tokius darbus, tik rugsėjo mėnesį iš anksto anonsuodami, jog lėšų pensijų indeksavimui nebus, p. G. Landsbergio svainis yra kur kas atviresnis — konservatoriai, vos gavę valdžią, su išmokomis kovos", — Facebook rašė LŽVS.

  Valdančioji partija kreipėsi į rinkėjus ir paragino gyventojus atvykti į antrąjį rinkimų į Seimą turą, kad šie patys nuspręstų, kokios jie nori Lietuvos, o ne kad pasirinkimas būtų padarytas už juos.

  Pirmasis rinkimų į Lietuvos Seimą turas įvyko spalio 11 dieną. Šešios partijos sugebėjo įveikti 5 % barjerą. Pirmąją vietą užėmė konservatorių partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje (16 vietų) — valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

  Manoma, kad pirmojo turo rezultatus gali pakeisti užsienyje balsavusių piliečių balsai.

  Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. Kandidatai varžysis dėl 68 vietų.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas

  Dar šia tema

  Šansai — 50 ant 50. Pirmasis Seimo rinkimų turas praėjo, o intriga sugrįžo
  Nausėda pareiškė apie pasirengimą dirbti su visomis Seime esančiomis partijomis
  Ekspertas: be antrojo turo neaišku, kas sudarys koaliciją Seime
  Tegai:
  pašalpa, konservatoriai, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos