14:14 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (458)

  Moteris pradėjo vadovauti Baltarusijos sporto solidarumo fondui, per kurį ketinama teikti pagalbą Baltarusijos sportininkams, nukentėjusiems protestų metu

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Triskart olimpinė medalininkė, baltarusių plaukikė Aleksandra Gerasimenia persikėlė į Vilnių ir tapo Baltarusijos sporto solidarumo fondo vadove, Facebook praneša fondo spaudos tarnyba.

  Fondas teigė, kad Gersimenia jau spėjo surengti keletą darbo susitikimų su sporto asociacijų atstovais ir vietos pareigūnais.

  "Mūsų pagrindinė užduotis bus finansinė, psichologinė, organizacinė ir bet kokia kita pagalba Baltarusijos sportininkams, nukentėjusiems nuo režimo veiksmų. Mano vaidmuo fonde bus koordinuoti visas darbo sritis: nuo lėšų rinkimo iki pagalbos sportininkams", — sakė sportininkė.

  Fondas taip pat pranešė, kad anksčiau daugiau nei 800 Baltarusijos sportininkų pasirašė atvirą laišką, reikalaudami surengti naujus rinkimus Baltarusijoje. Kai kurie šalies sportininkai buvo nuteisti administraciniais areštais už dalyvavimą protestuose.

  Gerasimenia du kartus tapo olimpinių žaidynių sidabro medalininke (2012 metais) ir bronzos medalio laimėtoja (2016 metais). 2018 metais Gerasimenia, ištekėjusi už Baltarusijos rinktinės plaukiko Jevgenijaus Curkino, susilaukė dukters, o 2019 metais Gerasimenia paskelbė baigusi karjerą.

  Anksčiau oficialus Vilnius, atsižvelgdamas į audringą politinę situaciją kaimyninėje šalyje, ėmėsi kelių priemonių baltarusių persikėlimui ir užimtumui Lietuvoje palengvinti. Protestai prasidėjo Minske pasibaigus prezidento rinkimams.

  VRK duomenimis, rinkimus laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Tačiau opozicija rinkimus laiko "suklastotais" ir pergalę priskiria Svetlanai Tichanovskajai, kuri netrukus po rezultatų paskelbimo išvyko į Vilnių.

  Oficialus Vilnius nuo pat pradžių aktyviai dalyvauja kaimyninės valstybės reikaluose. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų ir daro viską, kad užtikrintų paramą Baltarusijos opozicijai.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (458)
  Tegai:
  sportas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos