17:50 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Perdislokuojamas Vokietijos centras galės sustiprinti sąjungininkų oro policijos operacijas, treniruotes ir pratybas

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose oficialiai veikti pradėjo Vokietijos karinių oro pajėgų perdislokuojamas Valdymo ir pranešimų centras, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot ministerijos, įprastai NATO oro policijos naikintuvų veiksmus kontroliuoja Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys valdymo ir pranešimų centrai, o perdislokuojamas Vokietijos centras galės remti ir sustiprinti sąjungininkų oro policijos operacijas, treniruotes ir pratybas bei prisidės prie Baltijos šalių oro erdvės valdymo stebėsenos.

  Немецкий центр контроля за воздушным пространством на авиабазе в Шауляе
  Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras aviacijos bazėje Šiauliuose

  Vokiečių sistema iki lapkričio pabaigos bus integruota į NATO oro erdvės ir priešraketinės gynybos sistemą NATINAMDS ir prisidės prie NATO oro erdvės virš Lietuvos, Estijos ir Latvijos stebėjimo pajėgumų.

  "Siųsdama savo naikintuvus NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse pastiprinti, vadovaudama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje, o dabar Lietuvoje įsteigusi perdislokuojamą valdymo ir pranešimų centrą Vokietija demonstruoja labai atsakingą ir kompleksinį požiūrį į Baltijos regiono ir viso NATO saugumą", — sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Vokietijos perdislokuojamas valdymo ir pranešimų centras ir tam tikri šio centro elementai ir juos aptarnaujantys kariai, kurių maždaug 100, yra dislokuoti ir Škedėje (Latvijoje) bei Amaryje (Estijoje).

  Raketos Cirkon bandymai
  © Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

  Pasak KAM, dislokuodama šį centrą Šiauliuose Vokietija prisideda prie prieš šešerius metus pradėtų NATO saugumo užtikrinimo priemonių, taip pademonstruodama NATO įsipareigojimus sąjungininkams prie rytinių Aljanso sienų.

  Šiuo metu NATO oro policijai Baltijos šalyse vadovauja Italija, kurios kontingentas su keturiais naikintuvais "Eurofighter" nuo šių metų rugsėjo aštuoniems mėnesiams (dviem rotacijoms iš eilės) yra dislokuotas Aviacijos bazėje Šiauliuose, o italus remiantis Vokietijos kontingentas su šešiais naikintuvais "Eurofighter", taip pat dviem rotacijoms iš eilės, — Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Amaryje.

  Немецкий центр контроля за воздушным пространством на авиабазе в Шауляе
  Vokietijos KOP Valdymo ir pranešimų centras aviacijos bazėje Šiauliuose

  Italijos ir Vokietijos kontingentų misija — jau 54-oji rotacija nuo NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pradžios 2004 metais.  

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuva ragina savo aljanso partnerius nuolat būti regione, skleisdama mitą apie Rusijos "grėsmę". Tačiau būtent Vakarai didina savo karinį kontingentą prie Rusijos sienų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia nieko pulti, tačiau turės sustiprinti saugumo užtikrinimą, nes NATO karių skaičius netoli Rusijos sienų išaugo kelis kartus.

  Tegai:
  Šiauliai, Vokietija

  Svarbiausios temos