07:54 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija pabrėžė, kad sąveika su ES yra įmanoma, tačiau tik remiantis lygybe ir atsižvelgiant į teisėtus vienas kito interesus

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Rusijos ir ES sąveika yra įmanoma, tačiau tik remiantis lygybe ir atsižvelgiant į teisėtus vienas kito interesus, per planuojamas konsultacijas su Europos užsienio politikos tarnybos generalinio sekretoriaus pavaduotoju Enrike Mora (Enrique Mora) sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška, praneša RIA Novosti.

  "Rusija pabrėžė, kad sąveika su ES yra įmanoma, tačiau tik remiantis lygybe ir atsižvelgiant į teisėtus vienas kito interesus", — sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Pabrėžiama, kad Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras trečiadienį surengė numatytas konsultacijas su Europos užsienio politikos tarnybos generalinio sekretoriaus pavaduotoju.

  Pirmadienį Liuksemburge vykusiame susitikime ES šalių užsienio reikalų ministrai priėmė politinį sprendimą dėl antirusiškų sankcijų, susijusių su Aleksejaus Navalno situacija. Pasak vyriausiojo Sąjungos atstovo užsienio ir saugumo politikos klausimais Žozepo Borelio, procedūrą užbaigs techniniai Sąjungos organai.

  Antradienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, be kita ko, komentuodamas situaciją dėl incidento su Aleksejumi Navalnu, neatmetė galimybės, kad Rusija gali nustoti bendrauti su Europos Sąjunga. Tuo pat metu Borelis pasisakė už tai, kad, nepaisant sankcijų, būtų palaikomi atviri komunikacijos kanalai su Maskva ir išplėstas bendradarbiavimas abipusės svarbos srityse. 

  Dar šia tema

  Žiniasklaida sužinojo, ką gali paveikti sankcijos Rusijai dėl Navalno
  Kremlius dialogo su ES stygių palygino su "vienišu tango"
  Tegai:
  ES, Rusija

  Svarbiausios temos