19:36 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Pareiškėjai mano, kad žiniasklaidos atstovas nesilaikė žurnalistikos etikos ir visuomenės informavimo įstatymų reikalavimų

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Buvę Pirmojo Baltijos kanalo žurnalistai Romualda Poševeckaja ir Dmitrijus Ikonikovas kreipėsi į Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovą Dainių Radzevičių dėl Lietuvos žiniasklaidos atstovų veiklos per dabartinius Seimo rinkimus. Atvirą laišką paskelbė portalas Obzor.lt.

  Jų nuomone, šį kartą nebuvo laikomasi žurnalistų etikos ir visuomenės informavimo įstatymų. Visų pirma, jie paprašė Radzevičiaus įvertinti žurnalisto Andriaus Tapino, kuris "ne tik kišasi į politiką, bet ir nebaudžiamai leidžia sau beprecedentį respublikinio masto individualių politinių jėgų persekiojimą", veiksmus.

  "Norėtume jūsų paklausti, kodėl tai atliekama Jūsų tyliu sutikimu? Kaip nutiko, kad jūsų skelbiami aukšti žurnalistikos nepriklausomumo, nešališkumo ir objektyvumo standartai šiuo atveju lieka nuošalėje, ignoruojami ir akivaizdžiai trypiami? Ar jūs sutinkate su dvigubų standartų politika?" — rašoma laiške.

  Poševeckaja ir Ikonikovas teigia, kad prieš rinkimus Tapinas naudojo "juodąsias rinkimų technologijas", kurios laikomos nepriimtinomis, nes prieštarauja įstatymams ir neatitinka visuomenės etinių ir moralinių standartų.

  "Sąmoningai ir atvirai kenkti vieno iš kampanijos dalyvių, jo lyderio ir sąraše esančių kandidatų reputacijai yra tiesioginis rinkimų įstatymo ir visuomenės informavimo įstatymo pažeidimas, nes žiniasklaida turi laikytis trijų pagrindinių principų: sąžiningumo, objektyvumo ir nepažeisti lygių kandidatų teisių", — sakoma laiške.

  Buvę žurnalistai primena, kad pagal įstatymą informacija apie kandidatus ar politines partijas turi būti pateikiama subalansuotai ir nešališkai. Tačiau Tapinas skleidė melą ir taip pažeidė žurnalistikos principus. Be to, jie teigia, kad "Laisvės TV", kuriai priklauso žurnalistas, negavo pagrindinės rinkimų komisijos leidimo vykdyti reklaminę kampaniją.

  "Šioje rinkimų kampanijoje Tapinas taip pat atvirai ragino sabotuoti rinkimus, siūlydamas kaip alternatyvą visoms politinėms jėgoms, atstovaujamoms rinkimuose... Harį Poterį. Ar šis "pokštas" su išsamiais nurodymais atitinka valstybės, valstybės saugumo interesus, o kur yra garantija, kad tokia veikla nėra kieno nors politinis užsakymas?" — klausia laiško autoriai.

  Poševeckaja ir Ikonikovas prašo Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovo atsakyti, ar nėra pažeidžiami vietiniai įstatymai, ir įvertinti Lietuvos žiniasklaidos atstovų veiklą.

  Pirmasis Seimo rinkimų turas vyko spalio 11 dieną. Poševeckaja ir Ikonikovas dalyvavo su partija Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, kuri nesugebėjo įveikti 5 % barjero, kad patektų į Seimą.

  Vienmandatėje Naujamesčio-Naujininkų apygardoje Ikonikovas surinko 8,22 proc. Savo ruožtu Poševeckaja pateko į antrąjį rinkimų turą Naujosios Vilnios rajone. Ji sulaukė 14,24 procentų rinkėjų palaikymo ir varžysis su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstove Monika Navickiene.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  Andrius Tapinas

  Svarbiausios temos